ANKETA Ovčáček v ráži

Mluvčí Zemana vyzývá k obraně Havlova odkazu! Rozčílil ho twitter

Jiří Ovčáček - 6
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ovčáček vyzval k obraně Havlova odkazu

Sociální síť twitter začala blokovat odkazy na některé dezinformační weby. Chce tak bojovat proti šíření fake news. Zatímco někteří lidé změnu vítají, hradního mluvčího tím twitter pořádně popudil. Dokonce až tak, že se začal odvolávat na odkaz Václava Havla. V pátek dopoledne už twitter odkazy neblokoval.

Když twitter zablokoval přidávání odkazů z webu, který mluvčí prezidentské kanceláře denně čte a sdílí, zřejmě si dovolil příliš. Jiří Ovčáček okamžitě začal vyzývat k obraně Listiny základních práv a svobod. Twitter se podle něj dopouští cenzury.

 

Anketa

Myslíte si, že je politika Miloše Zemana v souladu s tou Václava Havla?

Hlasovalo 602 lidí.
Paradoxně ale Ovčáček nepřestal všechny tyto názory šířit právě na twitteru. Ve čtvrtek večer tweetoval jeden příspěvek za druhým. Zmiňoval třeba i "novodobé české fašisty", kteří podle něj "znovuzavedení cenzury halasně vítají" - koho tím myslel, už ale nedodal.

 

"Pokud cenzurní opatření nezmizí, budu příští týden kontaktovat společnost Twitter oficiálním protestním dopisem. Zavádění totalitních praktik je absolutně nepřijatelné," napsal v jednom z pozdějších tweetů Ovčáček a opatřil ho hashtagy #1918 #1938 #1948 #1968.

 

 

Anketa

Měl by se Miloš Zeman k politice Václava Havla více přiklonit?

Hlasovalo 9532 lidí.
A rozčílil se natolik, že se dokonce začal odvolávat na politiku Václava Havla. K dnes už legendární fotografii, na které zasněně vyhlíží z okýnka auta, na němž je nakresleno srdíčko, připsal: "Nastal čas urputně bránit odkaz Václava Havla. Svobodomyslnost a demokracii v srdci."

 

 

Taková výzva je mírně řečeno zarážející vzhledem k tomu, že pochází od mluvčího prezidenta Miloše Zemana, který je světovými politology nazýván "anti-Havlem". I jeho politika je naprosto odlišná - kdyby jen ve vztahu k východu a komunistické Číně.

 

Sám Ovčáček navíc několik let působil jako redaktor Haló novin, které jsou spojovány s KSČM. Za poslední dobu ho kromě kroku twitteru proti fake news rozzuřil především nabarvený pomník Rudé armády, který se uvolil sám hadrem očistit.

epa TN.cz