Bouřlivý Silvestr

Oznámila partnerovi rozchod, on měl tasit zbraň. Ve vazbě neskončil

František Nyklas
František Nyklas
Publikováno 7. 1. 2020
Téma:

Na příchod Nového roku nebude v dobrém vzpomínat jednatřicetiletá žena z Chebska. Po silvestrovské oslavě ji střelnou zbraní měl ohrožovat partner. Policie muže zadržela a soud v úterý rozhodl, že obviněný bude vyšetřovaný na svobodě.

Psychologové potvrzují, že právě vánoční čas a příchod nového roku mnozí emočně nezvládají. A to se přesně stalo na Chebsku. Po silvestrovské oslavě se podle policie začali v bytě hádat dlouholetí partneři. Neshody se u nich měly v poslední době kupit. Žena svému příteli navíc oznámila, že se s ním rozchází.

 

"Muž na to zareagoval tak, že měl ze své tašky vytáhnout střelnou zbraň, kterou ženě začal vyhrožovat," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

Pistoli měl prý chvílemi držet u její hlavy. Dokonce vystřelil do zdi. Žena poté z bytu odešla. Partner ji měl později kontaktovat prostřednictvím sociální sítě. Nutit ji měl k tomu, aby mu vydala peníze, které prý ukradla při odchodu z bytu. Žena případ oznámila policii.

 


Kriminalisté muže zadrželi a umístili do policejní cely. Po výslechu ho obvinili z vydírání. Jak se ukázalo, muž měl dvě zbraně legálně. Už v minulosti se přitom měl podle informací televize Nova dostat do křížku se zákonem. Zejména kvůli potyčkám.


V případě prokázání viny obviněnému hrozí až osm let vězení.

pez TN.cz