Koronavirus

10 nakažených z JIP v Uherském Hradišti! 30 lidí skončilo v karanténě

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Nemocnice v Uherském Hradišti kvůli koronaviru uzavřela jednotku intenzivní péče (JIP) a zastavila příjem pacientů. Devět zaměstnanců a jeden pacient jsou totiž pozitivní na Covid-19. Přibližně 30 dalších lidí skončilo v karanténě.

Jednotku intenzivní péče uzavřela uherskohradišťská nemocnice během úterý a nepřijímá tam pacienty, potvrdil TN.cz její mluvčí Egon Havrlant. Devět zdravotníků a jeden pacient jsou pozitivní na Covid-19. "Další pozitivní pacient leží v nemocnici na ARO, ale s případem nesouvisí," řekl Havrlant.

 

Nemocnice okamžitě přijala potřebná opatření, 30 dalších zaměstnanců poslala do karantény a sedm pacientů přeložila na lůžka infekčního oddělení. "U nikoho dalšího zatím testy Covid-19 nepotvrdily, preventivně se testují a trasují další zaměstnanci," ubezpečil Havrlant.

 

Ostatní oddělení uherskohradišťské nemocnice fungují bez omezení, pacienty z JIP přebírají nemocnice ve Zlíně a Kroměříži.

 

 

"Onemocnění se naštěstí prokázalo jen u jednoho z pacientů, testy ale ukázaly, že covid pozitivní jsou zdravotní sestry a další nelékařští pracovníci, bylo tedy nutné uzavřít celé pracoviště pooperační intenzivní péče," uvedl šéf zlínských krajských nemocnic Radomír Maráček.

 

Podle ředitele nemocnice Petra Sládka nemá pacient příznaky a jeho stav je dobrý. Nemocnice bude opakovaně testovat všechny pacienty i zdravotníky, kteří mohli s nakaženými přijít do styku.

Související témata:
TN.cz