Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

smrtelná nehoda

Pacientka zemřela v sanitce! Může za to srna, tvrdí řidič. Nadýchal

Tragicky v pondělí skončila nehoda nedaleko Kralovic na Plzeňsku, ve které měl podle policie sehrát roli i alkohol. Havarovala sanitka soukromého dopravce, její řidič přitom nadýchal téměř promile alkoholu. Policii tvrdil, že mu do cesty vběhla srna.

Řidič sanitky soukromého dopravce podle informací TN.cz ráno vezl pacientku (68) po silnici I/27 na dialýzu do plzeňské nemocnice, do cíle už ale nedojeli. Nedaleko Kralovic vůz havaroval.

 

"Při jízdě řidiči zřejmě náhle vyskočila z pravého silničního příkopu do jízdní dráhy srna a pro krátkou vzdálenost nemohl již střetu zabránit," vysvětlila bližší okolnosti nehody policejní mluvčí Iveta Kořínková.

 

Zvíře náraz odmrštil do příkopu, nakonec se ale vzpamatovalo a uteklo. Pro převáženou ženu byla srážka smrtelná. "Ani přes okamžitou resuscitaci ji lékaři již nedokázali oživit," sdělil mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

 

 

Vyšetřovatelé na místě provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla překvapivý výsledek - byla pozitivní. Řidiči přístroj naměřil 0,86 promile.

 

Policie už případ předala kriminalistům, kteří mimo jiné zjišťují i to, jestli byla žena připoutaná bezpečnostním pásem. Kromě toho, že po nehodě byla žena v bezvědomí, totiž podle mluvčího záchranářů měla viditelná poranění.

 

Pokud bude muž za volantem obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky, může skončit i za mřížemi. "To je prozatím předmětem dalšího šetření," dodala mluvčí s tím, že byla nařízena soudní pitva. Více světla by do případu mohl vnést i výslech řidiče.

lud TN.cz