Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neštěstí na horách

Dívka (6) spadla v Harrachově z lanovky. Obžalovali její babičku!

Státní zastupitelství v Semilech obžalovalo babičku šestileté dívky, která měla podle policie svou nedbalostí zavinit pád školačky ze sedačkové lanovky v Harrachově. Stalo se to v lednu, kdy spadla dívka z osmimetrové výšky do sněhu a vážně se poranila. Případem se bude zabývat Okresní soud v Semilech.

"Bylo zjištěno, že nedošlo k žádnému pochybení obsluhy či provozovatele té lanové dráhy, ale došlo k pochybení právě doprovodu té dívenky," řekla Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství v Semilech.

 

Obžalovanou je tak babička dívenky. "Paní, ročník 1955, je podezřelá z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti," potvrdil mluvčí Okresního soudu v Semilech Martin Fišer.

 

K dívce, která se zřítila z osmimetrové výšky, spěchali horští záchranáři 6. ledna. "Viděl jsem na jedné z těch sedaček, že visí dítě nohama dolů. Ale bohužel asi během vteřiny spadlo na sjezdovku," popsal svědek události.

 

 

Zatímco lanovka s vyděšenými lidmi pokračovala na vrchol Čertovy hory, k dívce se sbíhali lidé a poskytovali jí první pomoc. Podle mluvčího pražské Thomayerovy nemocnice Petra Sulka měla zlomených několik obratlů.

 

Policie pátrala hlavně po muži, který si k dvojici přisedl. Podle policistů hovořil cizím jazykem. Proto vyvěsili vícejazyčné cedule a oslovili i zahraniční televize.

 

 

Nakonec se jim z 300 kilometrů vzdáleného německého Werdau ozval 58letý muž. "Jeho svědectví nám přineslo důležité informace," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Soudkyně má nyní tři týdny na to, aby nařídila hlavní líčení. Babičce dívenky teď hrozí až roční vězení.

pan, Ivan Berka TN.cz