Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Ukončili vyšetřování

Pád páru vypadal jako nehoda, teď chtějí mladíka obžalovat z vraždy

Zdroj: Policie

Po ročním vyšetřování navrhli policisté obžalovat dnes 19letého mladíka z vraždy kvůli pádu mladého páru z vyhlídky Milohlídka na Jičínsku. Původně to přitom vypadalo, že se pár zřítil ze skály nešťastnou náhodou. Policisté ale zjistili, že se muž snažil svou partnerku zabít.

Mladíka policisté obvinili v prosinci loňského roku. Po důkladném vyšetřování teď případ uzavřeli a státnímu zástupci podali návrh na podání obžaloby. Vyšetřování samotného případu bylo unikátní a policisté využili nejmodernější techniky. Záběry z vyšetřovacího pokusu teď zveřejnili.

 

"Použili jsme záznamové zařízení umístěné na dronu, figuranty a specialisty zásahové jednotky. Na základě těchto úkonů, kterých se účastnili specialisté z Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR a Fakulty tělesné výchovy a sportu – Univerzity Karlovy, byl vypracován ústavní znalecký posudek z biomechaniky," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

 

Policisté nadále kvalifikují mladíkův čin jako pokus o vraždu. Za to mu v případě odsouzení hrozí 10 až 18 let za mřížemi.
Přitom vše původně vypadalo jako nehoda. Pár se 19. září odpoledne zřítil z ochozu Milohlídky v Jičíně.

 

 

Policisté nejprve uvedli, že pár lezl na ochoz, objímal se a při otáčení měli uklouznout a zřítit se do rokle z výšky zhruba 8 metrů. Přitom ještě měli velké štěstí, protože se zastavili na patě zdi. Pod nimi byl 30metrový sráz.

 

Oba se těžce zranili. Záchranáři museli použít i vrtulník. Oba dva převezli do hradecké fakultní nemocnice. Policisté nejprve nezjistili cizí zavinění a celou věc odložili.

 

Více o případu v reportáži Televizních novin:


 

vbo TN.cz