letecká nehoda

Pád vrtulníku a šest mrtvých na Slovensku! Asi to byli pašeráci

V akci je vrtulník
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto
Téma:

Na východě Slovenska se zřítil ukrajinský vrtulník. Na místě je údajně až šest mrtvých.

Ukrajinský vrtulník spadl ve středu u obce Stretávka na východě Slovenska. Pravděpodobnou příčinou pádu byl podle informací slovenského zpravodajského serveru TVnoviny.sk příliš nízký let.

 

Mělo jít o vrtulník typu Mil Mi 2. Ten byl používán v armádních, policejních či záchranářských letkách. Je schopen přepravovat až osm lidí.

 

Pravda.sk uvedla, že podle nejmenovaného zdroje z ministerstva vnitra ve vrtulníku ukrajinští pašeráci převáželi cigarety. Mluví se prý ale také i o možných převaděčích uprchlíků.

 

 

Letos to na Slovensku není zdaleka první případ takového neštěstí. V červenci se ve Slovenském ráji zřítil vrtulník se záchranáři, jehož pilot narazil do elektrického vedení. Vrtulník spadl do řeky a v jeho troskách zemřeli čtyři lidé. Více se dočtete v tomto textu: Na Slovensku se zřítil vrtulník se záchranáři! Čtyři mrtví
 

Hned v srpnu pak přišla další tragédie. Nad západním Slovenskem se srazila dvě sportovní letadla s parašutisty. Na místě tehdy zemřeli čtyři piloti a tři parašutisté. Mezi posádkami obou letadel byli i Češi. Vyprávění jednoho z nich si můžete přečíst v článku Parašutista Michal: "Letadla do sebe narazila, měli jsme 20 vteřin."

Související témata:
tn.cz / gar