Perličky z cest

Padající umyvadlo či šlápnutí na rejnoka. Pojišťovna řešila i kuriozity

Trnucha fialová
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
29.12. 2020 21:13
Téma:

I když pojišťovny velmi často řeší dramatické události jako jsou nehody, úrazy či vážná zranění, občas jim na stole přistanou i věci, které vykouzlí na tváři spíše úsměv či udivený výraz. Jaké kuriozity přinesl "pojišťovákům" letošní rok?

S největšími letošními perličkami se krátce před koncem roku pochlubila ERV Evropská pojišťovna, která nabízí své služby hlavně cestovatelům a dovolenkářům. A i když rok 2020 v tomto ohledu silně poznamenala pandemie koronaviru, přesto se "urodilo."

 

"Mladý pár musel nuceně přerušit svou svatební cestu, když se při letu do Istanbulu vymkl kontrole palubního personálu servírovací vozík. Muže i ženu zranil, takže letadlo muselo kvůli jejich ošetření nouzově přistát už v Budapešti," přiblížil pořádný pech novomanželů mluvčí pojišťovny Michal Štefl.

 

 

Na přebíhání silnice v Řecku pro změnu doplatil jiný pár, co tu trávil dovolenou. Žena při běhu zakopla o obrubník. "Jenže se pevně držela za ruku s přítelem, kterého tak strhla na zem. Ona měla jen pohmožděniny, ale on si natrhl vazy v koleně a naštípl zápěstí," popsal nepříjemný úraz Štefl.

 

Že může čištění zubů skrývat netušená nebezpečí, zjistil tím nejhorším možným způsobem muž v hotelu v Egyptě. Během hygieny se totiž utrhlo umyvadlo a spadlo mu na nohu tak nešťastně, že způsobilo těžké zranění s trvalými následky.

 

Že s sebou exotické končiny přinášejí i nevšední nástrahy, poznal cestovatel ve středoamerické Panamě. "Šlápl v moři zhruba tři metry od břehu na rejnoka. Ten se vylekal a v obraně klienta bodl trnem do paty. Ten pak musel být ošetřen v blízké klinice," přiblížil další kuriózní pojistnou událost Štefl.

 

 

Pořádnou smůlu měla i žena, která se dva dny před odletem šla projít do lesa. Uštkla ji totiž zmije a z cesty tak bohužel sešlo.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz