buďte opatrní!

Muže srazila ze žebříku padající větev: Z pěti metrů dopadl na plot!

Ilustrační foto
Téma:

Lidé jsou při zazimování zahrady často neopatrní, a pak se stávají vážné úrazy, které končí rychlým převozem do nemocnice. Své o tom ví 47letý muž z Novojičínska, který v sobotu ořezával větve a spadl ze žebříku - přímo na plot pod sebou.

Incident se stal v sobotu v Bludovicích na Novojičínsku. Muž (47) chtěl co nejrychleji připravit svou zahradu na zimu, vzal si žebřík a začal ořezávat přebytečné větve.

 

Jedna z nich ale při pádu muže ze žebříku srazila. Podle mluvčího záchranářů Lukáše Humpla zahrádkář spadl z výšky pěti metrů - a to přímo na plot. "Zůstal při vědomí, přivodil si však vážné poranění v oblasti hrudníku a břicha. Záchranáři postiženého ošetřili, zajistili krčním límcem a uložili do vakuové matrace," dodal.

 

 

Poté záchranáři zraněného muže okamžitě vrtulníkem převezli na traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě.

 

Nejedná se o první vážný úraz, který záchranáři v souvislosti s podzimními úpravami zahrady museli v poslední době řešit. Muž (69) ze Zlína tento týden lezl také po žebříku na strom, podle všeho ale ztratil rovnováhu a dopadl na betonovou dlaždici pod sebou. V tomto případě ale nehoda skončila tragicky, muž pád ze žebříku nepřežil.

lud TN.cz