Razantní krok

Pálení čarodějnic bez ohně. Praha zakázala vatry i kouření!

Poslední dubnový den tradičně patří pálení čarodějnic - tedy velkým vatrám a všeobecnému veselí. V Praze to ovšem tentokrát neplatí. Kvůli výstraze meteorologů totiž magistrát zakázal v podstatě všude v metropoli rozdělávat ohně.

"Stále trvá výstraha ČHMÚ před zvýšeným nebezpečím požárů, proto upozorňujeme, že i nadále platí zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech stanovených nařízením hlavního města Prahy. Mezi ně patří například parky, lesoparky a zahrady," varuje mluvčí magistrátu Vít Hofman.

 

A řeč není jen o rodinných ohýncích - zákaz platí i pro oficiálně organizovaná a předem hlášená pálení čarodějnic. Včetně těch, která mají pod palcem sami hasiči!

 

Výčet rizikových míst je přitom velmi široký - jde mimo jiné o lesy, zahrady, parky a další porosty, kde se může šířit oheň. V případě lesů a skladů sena a slámy platí navíc padesátimetrové "ochranné pásmo".

 

A zapovězené není jen rozdělávání ohňů - tabu je dokonce i kouření (s výjimkou elektronických cigaret), zábavní pyrotechnika, pochodně, lampiony či používání vody určené k hašení požárů k jiným účelům.

 

 

"Naplánované akce se samozřejmě mohou konat, pokud budou bez ohňů a nekuřácké. Za porušení zákazu hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun," upozornil Hofman.

 

Jinde pálení čarodějnic probíhá normálně. Vatru zapálí i redaktor TV NOVA Ondřej Požár. Sledujte Televizní noviny v 19:30!

 

Jak probíhaly přípravy se podívejte zde: 

Související témata:
pez TN.cz