co nás čeká

Pálení čarodějnic bude nabité sexuální energií! Co říká magie?

Magické čarodějnice
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Jedna z nejmagičtějších chvílí roku se blíží. Už v neděli nastane tzv. Filipojakubská noc, lidově známá jako pálení čarodějnic. Během ní mají prý zlé síly větší moc než obvykle. Doprovázena je ale i silnou sexuální energií, takže se máme na co těšit.

Filipojakubská noc (podle svátku apoštolů Filipa a Jakuba) tradičně připadá na noc z 30. dubna na 1. května. Přezdívá se jí také Noc čarodějnic, Valpuržina noc nebo Beltine. Dříve se s největší pravděpodobností tento svátek slavil o úplňku, který se nejvíc blížil dni přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem.

 

Tato noc patřila k jednomu z největších pohanských svátků. Nejenže v tu dobu sílí zlí duchové, ale lidé také věřili, že se otevírají jeskyně a podzemí, ve kterých jsou ukryty poklady. Traduje se ale, že člověk u sebe musel mít květ kapradiny, aby se před zlými silami ochránil. Hlavním smyslem svátku však odedávna byla oslava plodnosti.

 

 

S příchodem křesťanství se začali zlí duchové zaměňovat za čarodějnice, odtud tedy ono pálení čarodějnic. Lidé na ochranu před těmito bytostmi na vyvýšených místech zapalovali ohně, zapalovala se také košťata a vyhazovala se do výšky (jako létající čarodějnice). Popel z ohňů působil blahodárně na zvýšení úrody. Podle pověr lidé měli přes ohně skákat, aby si zajistili mládí a plodnost.

 

 

Filipojakubská noc kromě toho, že je magická, má být také mimořádně plodná. Říká se, že děti počaté během této noci jsou celý život šťastné. Už staří Keltové tvrdili, že se v tento večer probouzejí také sexuální síly. Je proto vhodným časem na hledání nové lásky. Pokud máte problémy ve vztahu, máte během těchto dní šanci na jeho zlepšení. Je totiž ideální období na komunikaci.

 

To věděli už lidé v minulosti, kteří svátek oslavovali nespoutaným milováním. Říká se, že v tuto noc i vdané ženy a ženatí muži mohli odhodit zábrany a užít si sexuální dobrodružství s náhodným partnerem. Milovali se v přírodě a tím jí zajišťovali dobrou úrodu.

 

Říká se, že filipojakubské ohně očišťují a mají moc zničit vše špatné. Dodnes si někteří lidé sepisují na papírek seznam negativních věcí, kterých by se chtěli zbavit, a v tomto ohni je večer spalují. Pokud si chcete zajisti po zbytek roku štěstí, vyběhněte 1. května ráno před rozbřeskem na nejbližší kopec a vyčkejte na východ slunce. První sluneční paprsky vám prý požehnají. Pokud chcete být krásní, pověry radí očistit si obličej v ranní rose.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTEVŘENĚ O SEXU: Jak TO soutěžící na Ostrově řešili?

Z Báry Hrzánové se stala čarodějnice školou povinná
Jak si užít pálení čarodějnic?

mom TN.cz