Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.11. 2018 16:17
Psí věrnost

Panička zemřela při nehodě. Její pes už 80 dní čeká u silnice

Pes čeká na místě, kde zemřela panička
Zdroj: YouTube.com, Pear Video
Pes čeká na místě, kde zemřela panička

Už 1,5 milionu lidí dojalo na internetu video natočené ve městě Chöch chot v čínské provincii Vnitřní Mongolsko. Kolemjdoucí natočili psa, který se od konce srpna stále motá na rušné ulici v centru města. Při nehodě totiž na tomto místě zemřela jeho panička. A pes na ni stále čeká.

Video zveřejnil v sobotu 10. listopadu čínský web Pear Video. Na sociální sítí Weibo, což je čínská obdoba facebooku, mělo hned obrovskou odezvu. Příběh nešťastného psa dojal už téměř 1,5 milionu lidí, upozorňuje stanice BBC.

 

Ti se u záběru rozplývají nad věrností nešťastného psa. Další žádají lidi z města Chöch chot, aby zasáhli a psa odchytili, jinak mu hrozí, že ho dřív nebo později srazí auto. To ale není tak jednoduché.


Pes čeká na mrtvou paničku:

 

"Řidiči mu občas hodí něco k jídlu. Ale když vystoupíme, tak uteče. Vztah psa a majitele je tak hluboký. Poté, co zemřela, tu zůstal stát na stráži. Každý den ho vidím na silnici," komentoval jeden z taxikářů, který místem často projíždí.

 

 

K tragické nehodě, při níž měla majitelka psa zemřít, došlo už 21. srpna. Pes se od té doby už 80 dní vrací na místo, kde jeho panička zemřela.
 

vbo TN.cz