Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nervy drásající cesta

Panika, děs. Reportérka popsala, co se dělo na palubě boeingu

V letadle Boeing 737 Max 8, které letělo z Kapverdských ostrovů do Prahy, byla i reportérka TV Nova Simona Šimková. Díky jejímu svědectví tak víme, jak situace na palubě letadla vypadala očima cestujících.

"Prosíme vás o maximální spolupráci v této situaci, jinak na palubě nastane naprostý chaos." To bylo hlášení, které si vystresovaní pasažéři při nedobrovolném okružním letu mimo jiné vyslechli.

 

Jak na tyto chvíle vzpomíná reportérka TV Nova Simona Šimková? "Čtyři hodiny klidného letu se mění ve scénu jako z katastrofického filmu. Jsme tisíce metrů nad zemí, nevíme kde. Pod námi je moře, směr letu se mění a do Evropy prý nesmíme," popisuje.

 

Čtení o pádu stejného typu letadla v Etiopii na klidu také nepřidá. "Vzniká panika, protože se nemůžeme dovolat, nedostali jsme žádné informace a jsme nervozní," stěžuje si jeden z pasažérů.

 

První informace přichází krátce po deváté večer. Letadlo se má obrátit na Maltu. Vidina toho, že let už končí, vydrží necelou hodinu.

 

 

"Takže letíme a absolutně nevíme kam, nevíme, jestli je všechno v pořádku, hlásili turbulence, najednou že přistáváme, najednou že nepřistáváme," popisuje chaos a stres na palubě reportérka.

 

Ve tři čtvrtě na jedenáct kapitán oznamuje další náhradní místo přistání - Tunis. Tam boeing nakonec dosedl krátce po úterní půlnoci. Tou dobou už měl dávno stát na ranveji v Praze.

 

Náhradní letoun přlétá na tuniské letiště v půl třetí ráno, o nějaké tři hodiny později vyčerpaní cestující tleskají při přistání v Praze.

 

Let trval místo šesti necelých 15 hodin. To cestující z Dubaje takové štěstí neměli. Jejich letadlo muselo přistát v Ankaře, kde nocovali a vrátili se tak do Prahy až ve středu kolem osmé hodiny večer.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Panika z létání: 5 rad, které vám pomohou na ni vyzrát
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroťte svou paniku a jednejte v klidu!

pez, Simona Šimková TN.cz