DAVID CAMERON

Panika na palubě letadla! Cestující našel na toaletě nabitou pistoli

Zbraň v letadle
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 5. 2. 2020
Téma:

Zděšení mezi cestujícími v letadle Britských aeroliní vyvolal nález nabité poloautomatické zbraně. Ta zřejmě patřila ochrance britského expremiéra Davida Camerona. Spolu se zbraní totiž cestující našel i Cameronův pas a pas jeho osobního strážce.

Nečekaný nález vyděsil v pondělí cestujícího Britskými aeroliniemi z New Yorku do Londýna. Když si odskočil na toaletu, našel nabitou pistoli spolu s pasy britského expremiéra Camerona a jeho osobního strážce. Na případ upozornil portál The Sun.


"Kapitán potvrdil, že se našla pistole. A to všechny pořádně vyděsilo," popsal jeden z cestujících. "Čekali jsme na vzlet, když najednou někdo začal ukazovat fotky na svém mobilu, na kterých byla vidět zbraň a dva pasy, jeden z nich Davida Camerona, které prý našel na toaletě," přidal další.


"O incidentu při letu do Spojeného království víme a zainteresovaný důstojník byl postavený mimo službu. Záležitost bereme vážně a probíhá vnitřní vyšetřování," uvedla londýnská policie podle portálu Daily Record.

 


Cameron má nárok jako bývalý premiér na policejní ochranku. Podle všeho se jednalo o pistoli Glock, informace o verzi se však rozchází. Podle The Sun cestoval Cameron do New Yorku se svou ženou.


Se zbraněmi na palubě letadla má neblahou zkušenost i český premiér Andrej Babiš. Loni v květnu při letu z Bruselu do Prahy jen kousek od Babiše zazněl výstřel. Jeden člen jeho ochranky manipuloval se zbraní, když ta nečekaně vystřelila.


"On to řešil v zázemí té kuchyňky, takže ta střela tam zůstala v plechu, nic se nestalo, nehrozilo žádné nebezpečí. On tam byl sám. My jsme slyšeli jen nějakou ránu," popsal Babiš. Více informací naleznete v tomto článku na TN.cz.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě na Babišově letu:

TN.cz