galerie hledají se svědci a oběti

Panika v Praze: Posádka BMW pro zábavu střílela po lidech! FOTO

Střelba v centru Prahy - 3
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Obrovský strach o život měli dva mladíci, po kterých na Jiráskově mostě v Praze střílela posádka tmavého BMW. Útočníci měli krátké střelné zbraně, naštěstí se později ukázalo, že airsoftové. Mladíky ale střelba k smrti vyděsila, jednoho z nich navíc třikrát zasáhli. Policie nyní hledá případné svědky i další oběti.

Od 27. dubna prošetřují kriminalisté děsivou událost, která se stala na Jiráskově mostu. Asi deset minut po šestnácté hodině tam posádka BMW střílela po dvou mladících.

 

"Napadení tou dobou procházeli po levém chodníku ve směru z Prahy 5 na Prahu 2. Když byli přibližně v polovině mostu, tak kolem nich projíždělo šedostříbrné BMW, u kterého byla stažena všechna okénka," přiblížil okolnosti střelby policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

GALERIE: Střelba v centru Prahy

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Střelba v centru Prahy - 1

 

Z vozu se prý ozývala hlasitá hudba a všeobecný hlahol posádky auta. "Jakmile vůz přijel na úroveň mladíků, vytáhli řidičovi spolujezdci vpředu i vzadu ruce z okének. V těch třímali dle poškozených krátké střelné zbraně, ze kterých několikrát vystřelili. Naštěstí se následně ukázalo, že se jednalo o zbraně airsoftové," sdělil Hulan.

 

 

Štěstí to bylo pro napadené především v tom slova smyslu, že jednoho z poškozených zasáhly hned tři "kulky“. "Jak uvedli sami poškození, celá událost se odehrála ve vteřině, nicméně na zážitek jako takový nezapomenou ještě hodně dlouho," dodal mluvčí.

 

Kriminalistům prošetřujícím tuto událost se do této doby nepodařilo celou událost objasnit, a to především pro takzvanou důkazní nouzi. "Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Jde nám především o další případné poškozené, kteří se toho dne, nebo kdykoli jindy, stali taktéž obětí obdobné situace," upozornil Hulan s tím, že se hledají i svědci události.

 

"Prosíme, aby se všichni vyjmenovaní přihlásili kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158," zakončil Hulan.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz