ZÁŽITEK NA CELÝ ŽIVOT

Papež František přijal české poutníky, dvouměsíční Editě Anežce požehnal

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 15.11. 2019 16:43
Téma:

Úsměvy, vstřícnost, dobrá nálada – s tím se setkali čeští poutníci ve Vatikánu, kteří měli možnost setkat se tváří v tvář s papežem Františkem. Na skutečně mimořádný zážitek ale nezapomene rodina Ludmily Bábíkové.

Zástupy českých poutníků zamířily v tomto týdnu do Vatikánu, aby si během národní pouti připomněli 30. výročí svatořečení Anežky České. Jako dar papeži vezla česká delegace sochu Anežky České a výtěžek finanční sbírky pro chudé a potřebné. Socha je ozdobena slovy modlitby, verši Jaroslava Seiferta, skleněnými krystaly v českých národních barvách a otisky prstů poutníků, kteří na její realizaci přispěli.


Vrcholem jejich návštěvy bylo středeční setkání s papežem Františkem na svatopetrském náměstí. Vystát dlouhou frontu a absolvovat bezpečnostní prohlídku se mnohým vyplatilo. Papež totiž na asi čtvrthodinovou cestu svým speciálním vozem papamobilem, kterým projížděl mezi jednotlivými sektory, přizval několik dětí s českými vlaječkami.

 


Papež také během své cesty několikrát zastavil, aby se s poutníky pozdravil a požehnal jim. Velké cti se dostalo rodině Ludmily Bábíkové z Vacenovic na Hodonínsku, která stála hned u hrazení s dvouměsíčním miminkem v zavinovačce. Kvůli malé holčičce, symbolicky pojmenovaná Edita Anežka, nechal papež zastavit svůj vůz, aby ji mohl vzít do náruče a požehnat jí.


Na akce, kde se věřící mohou s papežem setkat, chodí lidé často i s malými dětmi a doufají, že právě na ně se štěstí usměje a papež jejich děťátku požehná. Čeští poutníci určitě na tento zážitek jen tak nezapomenou.

TN.cz