Anketa Souhlasíte?

Papež ostře odsoudil potraty: Je to jako nacistický boj za čistou rasu!

Papež František, Urbi et orbi
Zdroj: ČTK
Téma:

Papež František se na setkání zástupců rodinných organizací v Itálii ostře pustil do otázky potratů. Hlava katolické církve neuznává potrat jako volbu ani v případě, že testy odhalí, že dítě bude postižené. František to přirovnal k nacistickým snahám o vytvoření čisté rasy.

"Je módní, nebo alespoň obvyklé, že když během prvních měsíců těhotenství doktoři odhalí, že dítě bude postižené, je první myšlenka: ´Dejme to pryč!´ Aby měli klidnější život, tak se toho neviňátka zbaví," zlobí se papež František.

 

Anketa

Souhlasíte s potraty?

Hlasovalo 392 lidí.
Děti by podle něj měly být rodiči přijímány takové, jaké jsou. "Jak je Bůh poslal a jaké dovolil, aby byly, i když budou nemocné," myslí si hlava katolické církve. Pro potraty v případě, že je dítě postižené, neváhal přijít s velmi silným přirovnáním.

 

"Je to hrozné. V posledním století byl celý svět v šoku, co dělali nacisté, aby dosáhli čisté rady. Dnes děláme to samé, jen v bílých rukavičkách," myslí si papež a přirovnává potraty k vraždám a nuceným sterilizacím desetitisíců lidí v Německu a na Němci okupovaných územích ve 30. a první polovině 40. let.

 

 

Papeže k silným slovům na adresu potratů zřejmě popudilo rozhodnutí poslanců v jeho rodné Argentině, kteří ve čtvrtek schválili zákon, který potraty legalizuje. Ke stejnému výsledku se na konci května přiklonili v referendu i Irové.

 

Hlavně v Itálii se Františkovy výroky staly žhavým tématem na sociálních sítích. Na nich je papež velmi sledovanou osobností. Shodou okolností v sobotu, kdy papež potraty odsoudil, vyšla statistika, podle níž byl František osobností, které se nejrychleji podařilo sesbírat přes milion fanoušků na Instagramu - potřeboval na to pouhých 12 hodin od založení účtu. Teď jich má přes 5 a půl milionu.
 

vbo TN.cz