srdcervoucí snímek

Pár dojal celý svět, koronavirus je rozdělil po šedesáti letech manželství

Manželský pár
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
8.3. 2020 11:07
Téma:

Manželé z amerického Seattlu spolu prožili celý život. Nikdy se od sebe nevzdálili a trávili spolu každou chvíli. Jenže teď se musel pár rozdělit. Manžel totiž skončil v karanténě v Domově s pečovatelskou službou a jeho žena ho mohla navštívit pouze přes okno.

Fotografie osmaosmdesátileté Dorothy a Gena Campbellových nenechala snad žádné oko suché. Všechny totiž dojala chvíle, kdy žena stojí u okna a kouká na svého muže. Ten zůstal v karanténě kvůli koronaviru v Centru péče o život v americkém Seattlu.

 

Jelikož za ním manželka nesmí, může se na něho dívat pouze přes sklo. Na fotografii je vidět, jak na něj Dorothy pokládá ruku a sleduje Gena. K budově ji doprovázel ještě její syn. Chtěl, aby se maminka viděla se svým mužem, se kterým strávila více než šedesát let. 

 

Podle ministerstva zdravotnictví je situace koronaviru vážná a pro starší obyvatele může být i smrtelná. V domově pro seniory už zemřelo podle portálu Today pět lidí. 

 

 

"Truchlíme s rodinami, které ztratily své milované. S lidmi, kteří byli důležitými členy naší rodiny. Život je posvátný a drahocenný," citoval portál Centrum péče o život. 

TN.cz