KRADLI V HYPERMARKETU

Prodavačka a její muž chtěli vyzrát na hypermarket. Trik jim vydělal balík

Jitka Fárová
Jitka Fárová
21.12. 2020 14:40
Téma:

Pořídit nákupy za desítky tisíc a přitom neutratit ani korunu, takový byl plán manželského páru z Ústí nad Labem. Jezdit s plným košíkem zboží zadarmo přes pokladnu, kde pracuje manželka, jim vycházelo skoro měsíc. Teď jim hrozí až osm let vězení.

Zboží za desetitisíce korun si úplně zadarmo postupně pořídil v hypermarketu manželský pár z Ústí nad Labem. Jejich trik, kdy manžel opakovaně plnil vozík nákupem, aby pak bez placení prošel přes pokladnu, kde právě pracovala jeho žena, jim nakonec zhatila hospodářská kriminálka.

 

"Žena se se svým manželem vždy předem domluvila na nákupu a ve chvíli, kdy manžel procházel přes pokladny, tak na pokladním pásu zboží neskenovala. Tímto způsobem si za zhruba měsíc ´nakoupili´ za 54 tisíc korun,“ popsala případ Veronika Hyšplerová, mluvčí policie Ústeckého kraje.

 

 

Při vyšetřování se ukázalo, že dvojice takto "nakupovala za pět prstů" zhruba tři týdny. Policejní vyšetřovatel už oba obvinil z krádeže. Vzhledem k tomu, že se trestného činu dopustili v době, kdy je v celé republice vyhlášen nouzový stav, hrozí jim přísnější tresty. Konkrétně až osm let za mřížemi.

 

zv TN.cz