Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2018
Milionový nález

Pár uklízel zahradu. Našel trezor s diamanty, zlatem a bankovkami

Nález trezoru v New Yorku
Zdroj: facebook, Matthew Emanuel
Pár našel na zahradě před sedmi lety ukradený trezor

Neuvěřitelný nález se povedl americkému páru z newyorské čtvrti Staten Island. Při úpravách zahrady našli manželé společně s dělníky starý trezor. Byly se v něm peníze a šperky v hodnotě přes milion korun. Pár si ale nález nenechal.

Když Marii a Matthewovi Emanuelovým z newyorské části Staten Island poškodil jelen živý plot, rozhodl se pár na revitalizaci zahrady najmout firmu. Toho, že mezi stromy leží kovová skříňka, si všimli už předtím, pokládali to za rozvaděč a nevěnovali tomu pozornost.

 

Až při úpravách zahrady odhalili s dělníky, že ze skříňky žádné dráty nevedou a naopak na jedné ze stran je číselný zámek. S trezorem třásli a doufali, že se při tom ozvou nějaké zvuky, které by odhalily, jestli v něm něco je.

 

Když dokončili práci na zahradě, nabídli se dělníci, že zkusí sejf otevřít krumpáčem. To se nakonec podařilo. Uvnitř našli několik sáčků. V těch byly šperky a stodolarové bankovky. Část z nich byla poškozená, většinu bankovek se ale podařilo zachránit. Na obálkách byla i adresa nedalekého domu.

 

Pár se tak k sousedům, které znal jen od vidění, vypravil. "Nejdříve jsem zaklepal na dveře a zeptal jsem se, jestli je někdy vykradli. Oni řekli, že ano," citoval web Daily Mail šťastného nálezce Matthewa Emanuela.

 

 

Že byli sousedi vykradeni a přišli o trezor se šperky a hotovostí v celkové hodnotě v přepočtu přes milion korun potvrdili i newyorští policisté. Krádež z roku 2011 měl na svědomí zřejmě sériový lupič, kterého se podařilo později dopadnout a odsoudit na 23 let.

 

Pár ani na moment nezaváhal a ukradené věci vrátil původním majitelům. "Někteří lidé se nás ptají, proč jsme to vrátili," prozradila nálezkyně Maria. "Ale vůbec jsme se nerozhodovali. Nebylo to naše," dodala Maria.

 

Nálezné pár zatím neobdržel, za odměnu ale považuje dobrý pocit, že okradeným sousedům vrátili jejich majetek. Na místo, kde se trezor našel, postavili velkého keramického slona, o němž rodina doufá, že jí bude dál přinášet štěstí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Intuice mu říkala, že by na pozemku mohl najít poklad. Koupil ho za všechny své peníze a našel, co hledal!

Muž šel do Sherwoodského lesa hledat poklad. Vrátil se s něčím, co mu jen tak někdo neuvěří

vbo TN.cz