Jak je u vás?

Pár vloček, ale i chumelenice. Do Česka se vrátilo sněžení. VIDEA

Petr Zelený
Petr Zelený, Martin Kočárek
Aktualizováno 20:24
3.4. 2021 15:22
Téma:

Varování meteorologů se naplnilo. Navzdory tomu, že ještě před pár dny bylo počasí na kraťasy a sandály, v sobotu se do Čech i na Moravu vrátilo zimní počasí.

Že aprílové počasí dokáže divy, zjišťují během soboty lidé v různých částech Česka. Podle záběrů, které dorazily do redakce TN.cz, začaly vločky odpoledne padat třeba na okraji hlavního města, ve Valašském Meziříčí nebo na Vysočině, na východě Čech dokonce padaly i kroupy.

 

A zatímco záběry z Prahy ukazují poměrně skoupý příděl vloček, ve Valašském Meziříčí se sníh sypal o poznání víc a dokázal se i udržet na už svěže zelených trávnících.

 

Sněží i u vás? Pošlete nám fotky či videa na e-mail zpravy@nova.cz, nebo na náš facebook. Děkujeme!

 

Výstraha ČHMÚ před silným sněžením platí až do 23. hodiny pro většinu republiky, "v bezpečí" je jen část západních Čech. Meteorologové varovali, že místy může bílá pokrývka přibývat i rychlostí čtyř centimetrů za hodinu.

 

 

Ale lidé by se neměli mít na pozoru pouze před novou sněhovou pokrývkou. V sobotu večer totiž začíná zároveň platit výstraha před náledím. To má také pokrýt většinu území a vydržet do nedělního rána.

 

Místy padaly i kroupy. Podívejte se na záběry z Královéhradecka: 

Související témata:
TN.cz