přerušené plachtění

Paraglidistka na Plzeňsku uvízla v drátech vysokého napětí!

Paragliding
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Téma:

Pondělní večerní plachtění skončilo pro ženu na Plzeňsku velmi nepříjemně. Zůstala zavěšená v drátech vysokého napětí. Na místo zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému a technici společnosti ČEZ.

Pětadvacetiletá žena, která se v pondělí večer poblíž hradu Švihov na Plzeňsku věnovala paraglidingu, zůstala viset v drátech vysokého napětí. Podle hasičů visela letkyně ve výšce asi dvou až tří metrů.


“Se zásahem se muselo vyčkat do příjezdu techniků ČEZ,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Poncar. Paraglidistka při zásahu komunikovala s hasiči, sundat se ji podařilo okolo tři čtvrtě na devět večer. Do péče si ji převzali záchranáři. Poté bylo třeba vyprostit ještě padák.

 

Žena v drátech uvízla asi na tři čtvrtě hodiny. "Zdravotnická záchranná služba transportovala ženu do klatovské nemocnice bez viditelných zranění k observaci," sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

 


Paragliding je označení pro klouzavý let pomocí paraglidingového křídla neboli padákového kluzáku. Pilot může stoupat využitím teplejšího vzduchu nebo větrných proudů.
 

rod TN.cz