Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Velká předpověď

Předpověď pro Turecko na léto: Pařáky, sluníčko i bouřky

Opalování
Zdroj: Thinkstockphotos

Dovolené v Turecku jsou mezi Čechy dlouhodobě oblíbené. A to i díky tomu, že počasí je tu většinou hodně stálé – slunečné a s minimem deště. Přinášíme velkou předpověď pro tuto dovolenkovou destinaci odteď až do srpna.

Pokud patříte mezi ty, kteří by na dovolenou vyrazili nejraději okamžitě, klidně můžete – po zbytek května totiž portál Accuweather pro tureckou riviéru ukazuje vysoké teploty mezi 25 až 30 stupni a spoustu sluníčka. Jen v neděli 26. května a hned další den se čekají přeháňky.

 


Lákavé teploty kolem třicítky a spoustu slunečních paprsků slibuje i předpověď na červen. Většina měsíce má být bezmračná, obloha se výrazněji zakaboní až v posledním červnovém týdnu, kdy hrozí místy bouřky. Bundu ale k deštníku rozhodně potřebovat nebudete, pořád bude kolem třicítky.První půlka letních prázdnin bude v Turecku pro milovníky opalování a tepla naprosto ideální – meteorologové totiž déšť předpovídají pouze na první červencový den, po zbytek měsíce slibují spoustu sluníčka a teploty postupně až 34 stupňů.A jaký bude srpen? Předpověď portálu končí v půlce měsíce, i ta ale má být bez deště a horká s maximy až 35 stupňů. A z historických dat vyplývá, že i zbytek srpna by měl být stejný jako jeho první polovina – tedy horký a suchý s teplotami kolem pětatřiceti stupňů.


Accuweather vydává výhledy počasí maximálně na 90 dní dopředu, proto končí předpověď v polovině srpna a nepokračuje. Data později doplníme.

 

pez TN.cz