tragická nehoda

Parašutistka se zřítila do lesa a zemřela. Neví se proč

Téma:

Nedaleko Ústí nad Orlicí zemřela včera v podvečer při seskoku čtyřicetiletá parašutistka. Podle vyšetřovatelů zřejmě nebyla příliš zkušená. Spadla do lesa a její tělo našly dvě kolegyně, které seskakovali s ní.

Volný pád představuje rychlost až dvě stě padesát kilometrů za hodinu. Když se stane chyba, vrátit čas a začít znovu už nejde. To se zřejmě stalo i včera v Ústí nad Orlicí. Zemřela tam čtyřicetiletá parašutistka.

 

Letadlo vzlétlo z místního letiště a nad ním záhy tři parašutistky vypustilo. Jedna z nich dopadla v lese. Někteří lidé šílený pád viděli. "V tom lese jsem zaslechl jen jedno slovo, nevím jestli to bylo ´pomoc´," uvedl pro TV Nova očitý svědek. " Jsem volal haló haló a nikdo už se neozval."

 

 

Dvě ženy přistály bez problémů a kolegyni rychle našly. Pomoc leteckých záchranářů sice přišla záhy, ale tentokrát příliš platná nebyla. Měl to být teprve její druhý volný pád. Padák se jí sice otevřel, ale pravděpodobně už pozdě. "Na místě vyšetřovatel nařídil soudní pitvu," řekla policejní mluvčí Hana Kaizarová.

 

Nezkušenost a chyba parašutistky nebo technická závada - to jsou pravděpodobné příčiny nehody, které budou vyšetřovatelé prověřovat. Pracovali na tom od první chvíle. Vyšetřování neštěstí začalo v lese za světla a skončilo až pozdě v noci. Kromě policie se případem zabývají i letečtí vyšetřovatelé. Ti nakonec vydají závěrečnou zprávu, ale nebude to pravděpodobně dřív než za měsíc.

tn.cz / gar