POLICEJNÍ AKCE

Paříž se zbavuje uprchlíků. Z tábora jich stěhuje přes tisícovku

Téma:

Čtvrteční ráno rozhodně nebylo klidné pro francouzskou policii, která evakuuje více než tisícovku migrantů z nelegálních provizorních táborů na severovýchodě Paříže.

Evakuace začala v časných hodinách, zapojilo se do ní na 600 policistů. Vyklízí se stovky stanů a provizorních příbytků, které vyrostly pod dálničním nadjezdem a mosty v oblasti Porte de la Chapelle. Podle zpravodajského webu thelocal.fr v těchto místech mělo žít až tři tisíce migrantů. Tábory navíc sousedily s nechvalně proslulým místem „crack hill“, kde bují obchod s drogami. Mezi závislými zákazníky byla právě i řada migrantů.


Pařížský policejní šéf Didier Lallement ve čtvrtek webu thelocal.fr sdělil: „Nemohu si dovolit, aby se takto nebezpečná situace rozvinula. Je nebezpečná nejen pro ty, kdo se usadili v tomto provizorním táboře, ale také pro motoristy. To nemůže pokračovat,“ komentoval důvod, proč se město k evakuaci uchýlilo.

 

GALERIE: Evakuace z provizorního tábora

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Evakuace uprchlíků - 2


Stovky migrantů byly postupně odváženy autobusy k dočasnému ubytování ve sportovních halách a azylových střediscích. Kvůli zabezpečení akce musela být v oblasti zastavena doprava. Zavřené silnice způsobily komplikace v oblasti kolem Porte de la Chapelle a na dálnici A1.

 


Vyklizení přišlo pouhý den poté, co vláda prezidenta Emmanuela Macrona oznámila řadu nových opatření v otázce přistěhovalců a větší zpřísnění pravidel pro žadatele o azyl. Policie má v nadcházejících dnech vyklidit také tábory v nedalekých Porte d'Aubervilliers.

 

Podívejte se, jak vypadá evakuace z nelegálních uprchlických táborů:

TN.cz