GALERIE požáry na vodě

Na Orlíku i na Slapech hořely lodě! Parník lehl popelem

Téma:

V pátek večer začal na Orlíku znenadání hořet parník, který se jen chvíli před požárem vrátil do přístavu z večerní plavby. Tři členové posádky se pokusili ohnivé jazyky zkrotit sami, po neúspěšném pokusu ale museli být na místo přivoláni hasiči. Ve stejnou dobu hořela i loď na Slapech.

Poklidný páteční večer u vodní nádrže Orlík narušily houkající sirény policistů, hasičů a záchranářů. Nedaleko břehu totiž znenadání začal hořet parník.

 

"Parník byl ukotvený v přístavu. Na palubě lodi nebyli žádní pasažéři," potvrdila TN.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

 

Plameny se nejprve pomocí hasicích přístrojů pokoušeli na vlastní pěst zkrotit tři členové posádky. Neúspěšně. Na místo proto okamžitě vyrazili hasiči z Písecka a Milevska a dalších šest dobrovolných jednotek z okolí.

 

"Dva lidé se zranili," uvedla dále Matějů. Dodala ale, že jejich zranění byla takové povahy, že byli ošetřeni na místě a mohli jít domů. Jak přesně k incidentu došlo, zatím není jasné. 

 

GALERIE: Požár parníku na Orlíku

1
/
4
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Požár parníku na Orlíku - 3

 

Hasiči v současné době přečerpávají 400 litrů nafty. Ke znečištění životního prostředí ale naštěstí nedošlo.

 

Ve stejnou dobu hořela i loď na Slapech u Rabyně. Oheň se vznítil u motoru, ale v tomto případě se podařilo osádce plavidla požár zvládnout. Přivolaní hasiči ho pak dohasili a zkontrolovali požářiště.

Související témata:
lud TN.cz