Špindlerův mlýn

Partička pila drogy z lahve! Mladík spadl do řeky, dva lidé zkolabovali

Téma:

Tři mladí lidé se předávkovali na diskotéce ve Špindlerově Mlýně tekutou extází. Drogu pili z plastové lahve a málem to všechny tři hazardéry stálo život. Zatímco chlapci a dívce po chvíli začaly selhávat orgány, další mladík spadl do Labe. Záchranáři trojici na poslední chvíli přispěchali na pomoc.

Opilá tříčlenná partička na špindlerovské diskotéce chtěla noční tah zakončit něčím výjimečným. Všichni se kolem jedné ráno napili z plastové láhve takzvané tekuté extáze. Tato taneční droga je obzvlášť v kombinaci s alkoholem ale naprosto nepředvídatelná.

 

"Nedá se odhadnout ta v uvozovkách správná dávka, při předávkování dojde k bězvědomí, zpomalí se srdeční rytmus, může to vést až ke smrti," upozorňuje Lukáš Gylányi z organizace Laxus z.ú.

 

Nejhůř dopadla 25letá dívka a její o rok starší kamarád. Oba mladí lidé byli na pokraji tenké hranice těžkého bezvědomí, kdy hrozí selhání všech orgánů, když jim na pomoc přispěchali záchranáři.

 

 

Poslední z této trojice se po vypití tekuté extáze vypotácel před diskotéku, kde spadl do řeky Labe. Měl štěstí, neutopil se a voda ho relativně probrala.

 

Na základě záznamů kriminalisté vypátrali, že drogu na diskotéku přinesl 27letý Pražanů "Přiznal se, hrozí mu až 18 let za mřížemi," řekla policejní mluvčí Hana Klečalová.

 

Droga z plné plastové lahve by dokázala předávkovat mnohem víc lidí. Zkušenosti s touhle drogou mají i záchranáři, právě ve Špindlerově Mlýně se už objevila. Letos v březnu se jí během jedné párty předávkovali hned tři snowboardisté. Toho, kdo ji přinesl a dal kolovat, se ale tehdy vypátrat nepodařilo.

Filip Pultar/ lud