Párty na francouzské ambasádě

Politici vyrazili na akci: Drahé víno a Babišova dcera v rudém!

Téma:

Na francouzské ambasádě se ve čtvrtek sešly politické a diplomatické špičky na slavnostní recepci u příležitosti oslav francouzského státního svátku - pádu Bastily. Na akci promluvil prezident Miloš Zeman.

Na párty teklo proudem hlavně kvalitní francouzské víno a šampaňské. S premiérem Andrejem Babišem na ní dorazila také jeho dcera Vivien, která studuje v zahraničí. Na recepci ale vypadala vedle svého otce v drahém obleku trochu nepatřičně, oblékla se totiž do rudých šatiček a kožené bundičky.

 

Na honosnou akci na zahradě jedné z nejkrásnějších zahraničních ambasád u nás dorazili také prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, někdejší poslanec a ministr vnitra a zahraničí Cyril Svoboda nebo bývalý předseda vlády Vladimír Špidla. Ten přišel překvapivě o holi.

 

Miloš Zeman po uvítacích řečích vystoupil po boku francouzského velvyslance Rolanda Galharagua. Prezident si během své řeči veřejně rýpnul do přítomného premiéra Andreje Babiše kvůli aktuálním vládním neshodám na postu ministra kultury.


"Toho času mi vláda navrhla a já jsem s potěšením jmenoval Michela Fleischmanna velvyslancem České republiky ve Francii. Přesně takhle, pane premiére, má vypadat spolupráce mezi premiérem a prezidentem," řekl Zeman, kterého s Babišem čeká další schůzka kvůli vládní krizi.

 

Prezidenta ještě před projevem málem potkalo další faux-pas. Při usedání ke stolu s velvyslancem totiž lehce klopýtl a musel ho přidržovat jeden z členů ochranky.


 

Čeští politici si pád Bastily připomněli s předstihem, Francouzi si ho připomínají až v neděli. Letos jde už o 230. výročí. Událost je považovaná za symbolický začátek Velké francouzské revoluce.

nor TN.cz