otřesy v Pákistánu

Pašeračka Tereza utekla z vězení! Z cely ji dostalo silné zemětřesení

Zemětřesení v Pákistánu
Zdroj: Profimedia
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 25.9. 2019 11:45
Téma:

Česká pašeračka Tereza Hlůšková utekla společně s dalšími vězenkyněmi z cely v Láhauru. Pákistán zasáhlo rozsáhlé zemětřesení a třiadvacetiletá Češka se bála o život.

Pákistán v úterý zasáhlo silné zemětřesení o síle 5,8 stupně. Vyžádalo si nejméně 22 mrtvých a více než 700 zraněných. Počet obětí zřejmě bude i nadále stoupat, protože záchranáři do nemocnic stále přivážejí další zraněné.

 

Epicentrum zemětřesení se nacházelo poblíž města Džihlam v provincii Paňdžáb. Země se otřásala i v Láhauru. Lidé v panice vybíhali z budov a stejně se zachovala i Tereza Hlůšková.

 

 

 

"Tereza utekla z vězeňské cely. Společně s dalšími ženami pláchly na vězeňský trávník, kde stály asi 10 minut," prozradil zdroj Blesku. Vězeňkyně byly údajně dočasně propuštěny. Poté, co otřesy přestaly, se vrátily zpět za mříže do svých cel. "Podle mých informací je v pořádku," dodal zdroj.

 

Dvaadvacetiletou Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru policisté objevili devět kilo heroinu. Hlůšková byla odsouzena k osmi letům a osmi měsícům vězení. Češka i státní zástupce se proti rozsudku odvolali.
 

Osm let kriminálu je málo. Žalobce chce pro Terezu doživotí. Víc v reportáži TV Nova:

TN.cz