Prodloužil vazbu

Pašeračka Tereza znovu u soudu! Úřady promluvily o její psychice

Zadržená češka v Pakistánu
Zdroj: facebook, Daily Pakistan
Terezu zadrželi celníci na letišti v Láhauru 10. ledna
Téma:

Pašeračka Tereza H. zůstává ve vězení. Češce, kterou na letišti v Pákistánu zadrželi s devíti kily, soud znovu prodloužil vazbu. Vyšetřování stále pokračuje, další soudní řízení je naplánováno na začátek března.

Soud v Pákistánu znovu prodloužil vazbu Češce Tereze H., kterou v Láhauru zadržela policie. U sobotního jednání soudu byl přítomen i český honorární kozul, podle nějž je Tereza v relativně dobrém psychickém stavu. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí.

 

Češka zůstává ve vazbě od 10. ledna, kdy ji celníci zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru. V dvojitém dně kufru ukrývala devět kilo heroinu. Tereza prošla přes dvě kontroly a chystala se nasednout do letadla do Abú Zabí, odkud měla pokračovat do Irska.

 

Podle ministerstva, které případ podrobně sleduje, stále není policejní vyšetřování u konce, a tak nemůže soud začít věc projednávat. Češce prodloužil pobyt ve vazbě do začátku března.

 

 

Terezin právník Čaudhrí Džavád se obává, že vyšetřování skončí až na konci roku. Tereza si tak na začátek projednávání svého případu a také na rozsudek ještě počká. Za pašování drog hrozí v Pákistánu vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti.

 

Tereza podle informací pákistánských médií s policií spolupracuje, měla upozornit už na několik kompliců. Na podmínky ve vězení si prý nestěžuje, vadí jí jen vstávání v pět ráno. V cele je zavřená s dalšími 15 až 20 ženami.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz