patálie s penězi

Paterčata dostala přes půl milionu. Rodiče ale proto přijdou o dávky

Rodina s paterčaty v parku Mirakulum v Milovicích
Zdroj: Profimedia
Rodina s paterčaty v parku Mirakulum v Milovicích
Téma:

Rodina paterčat získala po dvou letech sporů peníze z veřejné sbírky na pomoc dětem. Po dvou letech sporů pražský magistrát Kiňovým vyplatil darem 616 tisíc korun. Jenže to jim zároveň přineslo další problémy. Mohou přijít o sociální dávky a s penězi smí nakládat jen omezeně.

Rodině Kiňových a jejím paterčatům konečně přišly peníze, které jim ve veřejné sbírce poslali dobrovolní dárci z celé republiky. Na děti a jejich zaopatření poslali lidé 616 tisíc korun, ale sbírka byla v roce 2015 ukončena. Klub dvojčat a vícerčat, který sbírku vyhlásil, se Kiňovými nepohodl a peníze převedl na pražský magistrát.

 

Rodina Kiňových se peněz od Klubu dvojčat domáhala dokonce soudně, ale protože už je neměl, soud žalobu zamítl. Minulý týden magistrát 616 tisíc korun rodině konečně uvolnil. Jenže kvůli sporu a kvůli tomu, že peníze rodině daroval magistrát a nikoli Klub dvojčat, nastaly dodatečné právní problémy.

 

 

Klára Samková, která s rodinou jako advokátka spolupracuje, řekla MF Dnes, že rodinu tento způsob získání peněz poškodí. "Jelikož rodina má peníze převzít na základě darovací smlouvy, fakticky přijde o sociální dávky. Její situace tak bude horší, než kdyby žádná sbírka nebyla. Je to důsledek převedení peněz na magistrát," upozornila Klára Samková. Tvrdí, že kdyby peníze daroval jakýkoli fond nebo nadace, tyto problémy by nehrozily.

 

GALERIE: Pomoc pro paterčata

1
/
3
Pomoc pro paterčata

 

Samková se pozastavila ještě u dalšího problému - a tím jsou podle ní detaily darovací smlouvy. Ty prý rodině omezují využívání peněz výhradně na vyjmenované potřeby dětí. "Oni je smějí použít pouze pro potřeby těch dětí, které jsou přesně vyjmenované v té smlouvě," řekla Samková tentokrát Českému rozhlasu. Peníze tedy není možné využít třeba na společné bydlení nebo potřeby pro celou rodinu.

 

Druhá sbírka běží bez problémů

 

Na rodinu Kiňových běží už od narození paterčat také druhá sbírka, kterou zaštiťuje Rodinné centrum Milovice. Tahle sbírka běží bez problémů a centrum zveřejňuje i jak a kolik peněz se na děti Kiňových utratilo. Za loňský rok lidé poslali 91 tisíc korun a rodinné centrum potvrdilo, že peníze šly na obědy, školné a aktivity staršího syna Tonyho i na potřeby paterčat. "Z transparentního účtu jsme zaplatili obědy v ZŠ pro Antonia, školné v ZUŠ pro Antonia, příměstský tábor pro Antonia, akce v ZŠ a družině pro Antonia, Taekwon-do pro Antonia, plavání pro Antonia, pomůcky do ZŠ, zubní ošetření dětí, oděvy pro 6 dětí, boty pro 6 dětí aj," píše organizace na svých stránkách.

 

 

Čtyři chlapci a jedna holčička se narodili 2. června 2013 císařským řezem v pražské podolské porodnici. Při prvních vyšetřeních to přitom podle matky vypadalo, že k pětiletému synovi přibudou "obyčejná" dvojčata. Při následných prohlídkách ale lékař objevil další plody a překvapená žena se dozvěděla, bude mít dokonce pět dětí.

 

 

Děti přišly na svět v sedmém měsíci těhotenství, císařským řezem během pouhých pěti minut krátce po sedmé hodině ráno. Kluci dostali jména Michael, Alex (ti dva jsou jednovaječná dvojčata), Martin a Deniel, jedinou holčičku pojmenovali rodiče Tereza.

 

Předčasnému narození odpovídala i porodní váha paterčat, která se pohybovala od 1214 do 1340 gramů, a děti proto strávily první měsíc života v inkubátoru.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proslavila se porodem osmerčat a jako matka čtrnácti dětí! Mimika si ale pořizovala z vypočítavosti. Jak žije dnes?

Tahle máma porodila čtrnáct dětí a pak se vrhla na porno

tn.cz / gar