spor o sbírku

Paterčatům dárci poslali statisíce. Soud řekl, že peníze nedostanou!

Paterčata - druhé narozeniny - 6
Zdroj: Profimedia
Paterčata s rodiči Kiňovými
Téma:

Nejznámější česká paterčata rodiny Kiňových zatím nedostanou více než půl milionu korun, který jim ve veřejné sbírce poslali dárci. Peníze jsou nyní na účtu pražského magistrátu a Kiňovi k nim nemají přístup.

Matka paterčat, Alexandra Kiňová, podala žalobu, ve které se domáhala 616 tisíc korun z veřejné sbírky na její děti. Sbírku pro paterčata vyhlásil Klub dvojčat a vícerčat a ukončena byla v dubnu 2015. Stalo se tak poté, co se Alexandra Kiňová s klubem a jeho ředitelkou nepohodla. Peníze pro paterčata ale zůstaly na účtu klubu.

 

Ve skutečnosti ale statisíce nejsou už ani na účtu Klubu dvojčat a vícerčat. Klub je totiž poslal na účet magistrátu, který mu to jako nadřízený orgán nařídil. A protože žaloba Kiňové se domáhala vydání peněz z účtu klubu, které tam však už nebyly, soudce žalobu zamítl jako nedůvodnou.

 

 

Sama Kiňová u soudu dnes nebyla, zastupuje ji advokátka Klára Samková. Podle ní klub s penězi naložil neoprávněně a de facto podvedl všechny dárce, kteří peníze posílali výhradně na paterčata. Podle Samkové je za tím osobní msta ředitelky Klubu dvojčat a vícerčat Kláry Vítkové Rulíkové, která nechtěla, aby výtěžek sbírky Kiňovi dostali.

 

Robin Sedláček, advokát klubu, naopak popřel, že by šlo o záměrný úmysl vůči Kiňovým. Odkázal se opět na fakt, že klub už peníze na svém účtu nemá, protože je přeposlal na účet magistrátu.

 

 

Čtyři chlapci a jedna holčička se narodili 2. června 2013 císařským řezem v pražské podolské porodnici. Při prvních vyšetřeních to přitom podle matky vypadalo, že k pětiletému synovi přibudou "obyčejná" dvojčata. Při následných prohlídkách ale lékař objevil další plody a překvapená žena se dozvěděla, bude mít dokonce pět dětí.

 

Děti přišly na svět v sedmém měsíci těhotenství, císařským řezem během pouhých pěti minut krátce po sedmé hodině ráno. Kluci dostali jména Michael, Alex (ti dva jsou jednovaječná dvojčata), Martin a Deniel, jedinou holčičku pojmenovali rodiče Tereza.

 

 

Předčasnému narození odpovídala i porodní váha paterčat, která se pohybovala od 1214 do 1340 gramů, a děti proto strávily první měsíc života v inkubátoru.

Podívejte se, jak se paterčatůl líbilo ve Snídani s Novou


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Českou rekordmanku v Kanadě zneužili: Tvrdí o ní, že to je Indka a má 11 dětí

Proslavila se porodem osmerčat a jako matka čtrnácti dětí! Mimika si ale pořizovala z vypočítavosti. Jak žije dnes?

tn.cz / gar