policejní pátrání

Patnáctiletá dívka zmizela před porodem, policie ji hledala přes 10 dní

Policie
Zdroj: Profimedia
Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 14. 7. 2020
Téma:

Policie pátrala po patnáctileté dívce, která je v pokročilé fázi těhotenství. Odejít měla z dětského centra na Pardubicku a hrozilo, že bude brzy potřebovat pomoc. Policistům se ji nakonec podařilo v pořádku vypátrat.

Pátrání po ní bylo vyhlášené už 3. července, tedy nikdo o ní neměl žádnou zprávu více než deset dní. Policie neprodleně kontaktovala i matku, ale ani ta o dceři nic nevěděla.

 

Původně žila ve výchovném ústavu. Jelikož otěhotněla, našla azyl v dětském centru - to pomáhá dětem i jejich rodinám, které se dostaly do tíživých životních situací. Odešla a nedala o sobě vědět. Přitom měla jistotu, že i po porodu by mohla v zařízení žít.

 

Dívka otěhotněla, když jí bylo čtrnáct a půl roku, nyní je v osmém měsíci těhotenství.

 

 

Policisté seneměli čeho chytit, bylo možné, že se pohřešovaná nacházela u svého přítele, ten se al také mohl před spravedlností skrývat. Pokud se totiž ukáže, že jde o otce dítěte, policie ho může začít stíhat za pohlavní zneužití se sazbou až osm let vězení.

 

Ve středu přišly od policie dobré zprávy, dívky si všimli lidé v Hradci Králové. "Velké poděkování z naší strany patří médiím, která relaci zveřejnila, a lidem, kteří ji spatřili včera v Hradci Králové. Slečna je v pořádku, děkujeme," zveřejnila ve středu mluvčí policie Eva Maturová.

klma tn.cz / TV Nova