UJÍŽDĚL POLICISTŮM

Patnáctiletý řidič ujížděl a na náledí havaroval. Marně prchal po svých

Petr Brzek
Petr Brzek
27.1. 2021 14:36
Téma:

Teprve patnáctiletý chlapec v autě ujížděl policejní hlídce u Lanškrouna na Orlickoústecku. Nedojel ale daleko a na kluzké silnici havaroval. Tím ale případ neskončil. Řidič ještě vzal nohy na ramena.

Stalo se to o půl dvanácté večer, tedy v době, když už přes dvě hodiny platil zákaz vycházení. Silnice tedy byly prázdné a po nich jelo široko daleko jen jedno auto. Policejní hlídka se proto rozhodla auto zastavit a řidiče zkontrolovat.

 

Hlídkový vůz rozblikal majáky a čekal, že vozidlo přibrzdí a zastaví u krajnice. Řidič však sešlápl plyn a asi půl kilometru policistům ujížděl. Honička by asi pokračovala, kdyby auto po smyku na náledí nehavarovalo. Řidič z něj vyskočil a dal se na útěk.

 

 

Patnáctiletý chlapec ale daleko nedoběhl. Ačkoli ještě tři roky nemá nárok na řidičák, už ho čeká několikatisícová pokuta za porušení zákona o provozu na silnicích. O její přesné výši rozhodně až správní orgán.

 

Policisté zjišťují, kde kluk k autu přišel. Havárie na ledě naštěstí nikoho nestála život ani zdraví a při smyku nevznikla ani žádná škoda.

 

 

Podobný případ se stal před pár dny také na severu Čech. Strážníci v Ústí nad Labem si všimli řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Za volantem seděl 16letý mladík, vedle o rok mladší dívka. Vzápětí se ukázalo, že právě ona tajně vzala klíče od auta svému otci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

zv TN.cz