pád letadla

Pátrání končí! Třetí "černá skříňka" z Tu-154 je zničená

Téma:

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že na troskách armádního letadla, které se zřítilo u černomořského střediska Soči, nebyly nalezeny žádné známky výbuchu ani požáru. Oznámila to agentura TASS. Ministr dopravy Maxim Sokolov zároveň řekl, že stroj Tu-154 byl zcela zničen nárazem na vodní hladinu a mořské dno. Za havárií očividně byla "nesprávná funkce" techniky, prohlásil podle agentury Interfax. Při katastrofě zahynulo všech 92 osob, které byly na palubě, většinou šlo o členy armádního uměleckého souboru Alexandrovci.

Analýza záznamů ze dvou "černých skříněk" havarovaného stroje pokračuje dobře a skončí tento týden, možná už v pátek. Sdělila to dnes na svém webu ruská agentura Ria Novosti s odvoláním na informaci ministerstva obrany. To zároveň ohlásilo nález velkého smotku pásky ze třetího záznamníku, ten je ale bez ochranného obalu a pravděpodobně zničený.

 

Stav obou dříve nalezených záznamníků - zapisovače technických parametrů i hlasových záznamů - je dobrý a jejich analýza bude dovršena v nejbližší době, možná "už zítra", řekl ve čtvrtek agentuře Ria Novosti nejmenovaný zdroj z ministerstva obrany.

 

 

Potápěči podle něj nalezli velké množství pásky pravděpodobně ze třetího záznamníku, který je ale mechanicky deformovaný a dlouho ležel v mořské vodě. Zdroj ruské agentury vyjádřil naději, že i přes poškození záznam bude možné aspoň částečně dešifrovat.

 

Třetí záznamník se nacházel v ocasní části letadla a dubluje záznamy ostatních dvou skříněk.

 

 

Všechny nalezené fragmenty havarovaného letadla Tu-154 už byly podle ministerského zdroje vyzdviženy a pátrací operace v Černém moři končí. Nalezeno bylo celkem 1800 kusů a úlomků letadla, uvedl ministerský zdroj. Objeveno bylo také 20 těl a ostatky téměř všech obětí - 239 fragmentů těl.

TN.cz