mezinárodní spolupráce

PÁTRÁNÍ: Nejhledanější zločinci Evropy: Jsou tam i dva Češi!

Mezinárodní pátrání ENFAST
Zdroj: eumostwanted.eu
Téma:

Od ledna funguje databáze nejhledanějších osob v Evropě a její podoba se po útoku v Bruselu a následném zatýkání výrazně proměnila. Na internetových stránkách EU Most Wanted nyní figurují hned dva Češi, na seznamu se objevují i známá jména jako Matteo Messina Denaro, což je vůdce známé mafiánské organizace Cosa Nostra.

S pátráním po nejhledanějších osobách může pomoci každý. Na adrese eumostwandet.eu je jejich seznam, za kterým stojí sdružení policistů ENFAST (European Network on Fugitive Active Search Teams). Databáze aktuálně obsahuje 46 jmen, mezi nimi jsou dva Češi.

 

Jeden z nich je hledaný za nedovolený obchod s omamnými a psychotropními látkami. Martin Husák byl odsouzen na pět let za mřížemi. Druhým Čechem na seznamu je stále Robert Hauer, který je odsouzen na 8 let vězení za pokus o vraždu. Ten v databázi figuroval už od jeho spuštění.

 

Na seznamu figurují i známá jména, pátrá se například po vůdci Cosa Nostry Matteovi Messino Denarovi, dále Róbertu Farkasovi, který stojí za 17 ozbrojenými loupežemi.

 

 

V databázi je také David Grass obviněný z mnoha ozbrojených loupeží, při kterých zabíjel a používal výbušniny a těžké zbraně. Jean-Claude Lacote je obviněný z brutální vraždy a je považován za extrémně nebezpečného.

 

Na některé zločince je vypsaná tučná odměna za poskytnutí informace vedoucí k jejich dopadení. Za informace vedoucí k vrahovi jménem Hime Lufaj nabízí rakouské úřady odměnu ve výši 10 tisíc euro. Rakouské úřady také nabízí odměnu ve výši 2 900 euro za informace o Tiborovi Focovi, který je obviněn z vraždy prostitutky.

 

 

Jakoukoliv informaci lze podat přímo na stránkách a to i anonymně. Databáze funguje v 18 jazycích a to včetně češtiny, orientace na stránce je tak poměrně snadná.
 

klma TN.cz