unesený chlapec

Smutná zpráva: Polská policie našla tělo pohřešovaného Davídka

Pohřešovaný Davídek - 2
Zdroj: Komenda Stołeczna Policji
Po Davídkovi policie stále pátrá
Téma:

Pátrání po pětiletém Davídkovi Žukowském skončilo tragicky. Policie oznámila, že v sobotu našla po deseti dnech intenzivního vyšetřování chlapcovo tělo. Jeho otec spáchal sebevraždu.

Vyšetřovatelé se v sobotu vrátili do oblasti, kterou už pročesávali. Při prohledávaní vodních nádrží, které se v oblasti nacházejí, našli tělo dítěte. Jsou přesvědčeni, že se jedná o pohřešovaného Davídka. "O tom svědčí mnohé rysy, například oděv," řekl podle polsatnews.pl policejní mluvčí Mariusz Mrozek.

 

Otec odešel s Davídkem z domova 10. července. Jeho matce měl vzkázat, že chlapce už nikdy neuvidí. Ve večerních hodinách spáchal muž sebevraždu a od té doby probíhala i intenzivní pátrací akce.

 

Maminka ztraceného pětiletého Davídka Žukowského celou dobu doufala, že se její syn najde v pořádku. Odborníci se ale od začátku obávali, že otec svého syna zavraždil a poté spáchal sebevraždu. Dokazovat to měla nejen nalezená krev v jeho autě, ale i to, že policie vykopávala v některých oblastech půdu.

 

Policistům se poté podařilo najít mobil Davídkova otce, uvedl portál Dziennik Zachodni. Právě z něj posílal své manželce zprávu, že svého syna už nikdy neuvidí. Dokonce jí měl i volat a předat na pár minut Davídka. Během rozhovoru prý žena nepoznala, že by byl syn v nějakém nebezpečí.

 

 

Podle vyšetřování měl otec únos svého syna dlouho plánovat. Ve své práci se naposledy ukázal dva týdny před celým incidentem, informovalo radio ZET. Také volal do Davídkovy školky a řekl učitelkám, že se tam syn teď nějakou dobu neukáže.

 

Maminka celou dobu netušila, co její muž plánuje. Žili totiž odděleně kvůli neshodám. Manžel ji měl také psychicky zneužívat. Propadl prý hazardním hrám a dostal se do finančních problémů. To ho mohlo podle psychologů dohnat k sebevraždě a vraždě vlastního syna.

 

"Ten člověk byl ve sporu se svou ženou a jeho chování by mohlo být součástí pomsty. Takže přemýšlel, že pokud on zemře, nebude mít manželka ani svého syna," vysvětlil radiu ZET Jerzy Pobocha, ředitel Polské společnosti soudní psychiatrie.

 

 

Pohřeb Davídkova otce se konal v pátek. Přišla se s ním rozloučit nejen jeho rodina, ale i někteří kolegové z práce. Urna s popelem byla uložena na hřbitově poblíž města Grodzisk Mazowiecki, odkud malý Davídek pochází.

 

Podívejte se na video z pátrání po Davídkovi Žukowském:

 

reg TN.cz