srážka lodí

Pátrání na Dunaji pokračuje. Potápěči našli další oběti

Téma:

Tým potápěčů se v pondělí dostal k vraku výletní lodi Mořská panna. Ta se minulý týden potopila na Dunaji v Budapešti. Potápěčům se podařilo najít další oběti. Počet se tak navýšil na devět lidí.

Během pondělního dne, kdy se konečně uklidnil proud vody, se potápěči mohli dostat ke ztroskotané lodi. Během pátrání nalezly další oběti. Celkově se tak záchranářům podařilo vypátrat děvet lidí.

 

V pondělí také Dunaj vyplavila člověka, který byl podle zahraničních médií ve věku mezi 50 a 60 lety. Mělo se jednat o Jihokorejce. Policie informaci zatím nepotvrdila, uvedl deník baon.hu. Tělo bylo nalezeno asi sto kilometrů od Budapešti, kde se Mořská panna potopila.

 

K nehodě v Budapešti došlo minulý týden ve středu. Loď Viking Sigyn narazila do vyhlídkové lodi Mořská panna. Na palubě bylo během strašlivé lodní nehody celkem 35 lidí.

 

 

Kapitán lodi Viking Sigyn skončil ve vazbě. "Je těžké určit vinu. Záznamy, které máme k dispozici, ukazují pouze boční pohled. Musí se prozkoumat vzdálenost mezi oběma loděmi a radiová komunikace," uvedl odborník na lodní dopravu Attila Bencsik.

TN.cz