je vyhlášen třídenní smutek

Pátrání skončilo: Záchranáři našli v šachtě tělo dvouletého chlapce

Záchrana malého chlapce ve Španělsku
Zdroj: Profimedia
Téma:

Španělští záchranáři našli v noci mrtvé tělo dvouletého chlapce, který před třinácti dny spadl do hluboké šachty v provincii Málaga na jihu země. Informovaly o tom místní úřady.

Tělo malého Julena našli v hloubce 70 metrů, bohužel už nejevil známky života. Nařízenou pitvou se určí příčina smrti dítěte. Pravděpodobně se jedná o zranění způsobená pádem, roli mohl hrát i nedostatek vody, hlad a vyčerpání organismu.

 

Šachta, do které chlapec spadl, byla vyvrtána nelegálně, nachází se na pozemku, který patří sestřenici Julenova otce. Zatímco chlapcova matka Victoria telefonovala, měl na syna dohlížet otec José. Ten popsal, že byl chlapec asi pět metrů od něj, když zmizel pod zemí. Poblíž vrtu našli záchranáři pytlík se sladkostmi, který měl chlapec u sebe.

 


Okamžitě se rozběhla obrovská záchranná operace. Zhruba stovka záchranářů se na místě neštěstí střídala a snažila se k Julenovi dostat. Protože nemohli jednoduše slanit do studny, kopali paralelní tunel a také jeden kolmý, kterým by se dostali do hloubky, kde se chlapec nachází.
 

 

Pokus o záchranu sledovaly ve Španělsku tisíce lidí. Na vytažení chlapce pracovalo přes sto záchranářů. Akci však provázely komplikace. Záchranáři narazili na tvrdou žulu, která jim komplikovala snahu dostat se blíže.

 

"Celé Španělsko se připojuje k nekonečnému smutku Julenovy rodiny," napsal na twitteru španělský premiér Pedro Sánchez poté, co se zdrcující zprávu dozvěděl. Soustrast vyjádřil i královský palác. Starosta města Málaga Francisco de La Torre vyhlásil třídenní smutek.

 

Rodiče malého Julena už o jedno dítě dříve přišli. Jejich tříletého syna potkaly v roce 2017 náhlé zdravotní komplikace, kterým podlehl.

 

Podívejte se na záběry ze záchranné akce, která nakonec bohužel skončila neúspěšně: 

mj TN.cz