nové důkazy

Posun v případu Kuciak: Policie našla důležité předměty v řece!

Téma:

Ve Váhu a v Malém Dunaji měla policie najít dvě zbraně, respektive jejich části, kterými byli zavražděni Ján Kuciak se svou snoubenkou Martinou Kušnírovou a podnikatel Peter Molnár. Kriminalisté je našli na místech, které při výslechu označil Miroslav Marček - ten se měl k vraždám přiznat.

Kriminalisté se ve středu ráno opět vrátili do Kolárova, kde byl zavražděn podnikatel Peter Molnár. Nejspíš prohledávali okolí a místa, kde by mohla ležet vražedná zbraň. Místa policistům ukázal před pár dny Miroslav Marček, který se měl přiznat ke střelbě na podnikatele Molnára i k vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.

 

Podle informací webu tvnoviny.sk našli zbraň příslušníci speciální jednotky Lynx commanda už v úterý krátce po poledni. Ležela v Malém Dunaji. Měla to být právě ta zbraň, kterou před třemi lety Marček vystřelil na Molnára v jeho rodinném domě.

 

V řece Váh zase pátrali záchranáři z Komplexní centrální záchranné služby. Podle TV Markíza byli úspěšní i oni. Z vody měli vytáhnout část zbraně, konkrétně hlaveň. Nejspíš jde opravdu o kus zbraně, kterou byl zavražděn novinář se svou snoubenkou, informaci však zatím nikdo nepotvrdil. Zjištění ovšem naznačují, že zbraň předtím, než ji někdo zahodil, byla rozebrána. Další pátrání v řece komplikuje silný proud a písčité dno.

 

 

Zbraň z Malého Dunaje a část té z Váhu vzali policisté na podrobnou expertízu, aby se mohlo definitivně potvrdit, jestli jde o ty, které byly použity při obou zločinech.

 

Kuciak a jeho partnerka byli zavražděni loni v únoru ve svém domě v obci Veľká Mača u Trnavy. Novinář se zabýval zejména podezřeními z údajných daňových podvodů, která se týkala lidí blízkých nejsilnější vládní straně Směr-sociální demokracie tehdejšího premiéra Roberta Fica.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj TN.cz