je to spravedlivé?

Patronka paterčat: Je to hon na čarodějnice, vyhazov za pravdu!

Matka paterčat s Klárou Vítkovou - Rulíkovou
Zdroj: TN.cz
Téma:

Bývalá patronka prvních českých paterčat Klára Vítková Rulíková zřejmě přijde o práci. Vdova a matka čtyř dětí říká, že je to od ministerstva asociální krok a vyhazov kvůli pravdě. Za vším stojí kontroverzní rozhovor o paterčatech pro Ona Dnes.

Anketa

Souhlasíte s výpovědí pro patronku paterčat?

Hlasovalo 11948 lidí.
Sama má čtyři děti, jako sociální pracovnice pomáhala rodině s paterčaty. Pak ale dala rozhovor Ona Dnes, ve kterém si dovolila kritizovat jejich matku Sašu Kiňovou, že neumí hospodařit s financemi, je ve vleku své matky a vyhazuje den staré jídlo.

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí jí proto poslalo vytýkací dopis, ve kterém tvrdí, že rozhovorem porušila etický kodex zaměstnance, protože vyzradila informace ze soukromí rodiny.

 

"Doufám, že mě nevyhodí. Přeci nežijeme v době, kdy se vyhazuje za pravdu," řekla před časem portálu TN.cz Rulíková. Poté, co dostala od ministerstva vytýkací dopis, je ale přesvědčená, že o práci asi přece jen přijde.

 

 

"Vím, že se mě MPSV chystá vyhodit. Nebudu jim dávat příležitost k tomu, aby to udělali hned,“ napsala Rulíková portálu Lidovky.cz. Jednání ministerstva přirovnala k "honu na čarodějnici“. "Připadá mi, že zaměstnavatel, který se tímto stylem chová k zaměstnanci, který je po vážné operaci páteře, ke vdově se čtyřmi nezaopatřenými dětmi, je minimálně asociální,“ uvedla.

 

Podle Rulíkové ji chtějí vyhodit jen za to, že řekla pravdu a mnozí se shodují, že skutečně neodtajnila nic, co už nebylo všeobecně známo z dokumentu, který o rodině běžel. Jiní si naopak myslí, že jako sociální pracovnice o soukromí rodiny Kiňových mluvit neměla. Její jednání každopádně vyvolalo bouřlivou diskuzi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jeho reakce trhá srdce: Co Schumacher dělá, když slyší své děti?

Těhotný muž prý pronásleduje svoji ex! Porodil jí děti, ale ona ho odkopla

hel TN.cz