stínový prezident

Pavel Fischer míří do Senátu: Chce být hlavní kritik Zemana

Téma:

Neúspěšný prezidentský kandidát Pavel Fischer bude na podzim kandidovat do Senátu na Praze 12. Plánuje kandidovat jako nezávislý a shání podporu od politických stran. Chce se zaměřit na zahraniční vztahy, bezpečnost a obranu. Nevyhnul se ani kritice prezidenta Zemana.

Během čtvrteční tiskové konference Fischer uvedl, že jedná s několika stranami. Pozastavil se také nad možností vlády závislé na podpoře KSČM. O vládě s podporou komunistů vyjednává premiér v demisi Andrej Babiš.

 

Již v minulosti se Fischer vyjádřil, že by chtěl vystupovat jako "stínový prezident" k současnému prezidentu Zemanovi. Kritizoval ho za to, že se nevyjádřil k výrokům politiků SPD o koncentračních táborech v Letech. Doplnil také, že chce nadále komentovat dění v politice a kroky prezidenta Zemana.

 

 

V prezidentských volbách obsadil Fischer třetí místo s 10,23 procenty hlasů a kandidaturu bere jako pozitivní zkušenost. "Ve společnosti, která se mi zdála jako ospalá, zdála se mi letargická, se probudil obrovský zájem o věci společné, politické, veřejné," uvedl.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
kik TN.cz