Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Usilují o rekord

Pavel má 346 potomků! Jména těch nejmladších si nepamatuje

Ukrajinec má 346 potomků - 4
Zdroj: facebook, Ludmila Prokopečko
Rodina se schází na narozeniny nebo svatby

Rodina Ukrajince Pavla Semenjuka má v tuto chvíli 346 potomků. A tak není divu, že si jména mladších příbuzných ani nepamatuje. Nejstarší je v 87 letech právě Pavel, nejmladšímu jsou dva týdny. Pavel teď s potomky usiluje o titul největší rodiny na světě.

Pavel Semenjuk odmalička toužil po velké rodině. A zjevně našel manželku, která jeho touhu sdílela, porodila totiž třináct dětí. O mnoho sňatků a porodů později se Pavlova rodina rozrostla na 347 členů. Informuje o tom portál Daily Mail.

 

Pavel má v současné době 127 vnoučat, 203 pravnoučat a už dokonce i tři prapravnoučata. V součtu se třinácti dětmi to dává právě číslo 346. Rodina už získala titul největší na Ukrajině, teď bude usilovat také o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Dosud drží rekord 192členná rodina z Indie.

 

 

14

GALERIE: Ukrajinec má 346 potomků

Zdroj: facebook, Ludmila Prokopečko

Ukrajinec má 346 potomků - 4

Hodnocení:

 

Jenže velká rodina v sobě nese i spoustu starostí. 87letý Semenjuk už si třeba nedokáže zapamatovat jména všech svých potomků. "Znám jména těch starších. Často si ale nemůžu vzpomenout na jméno těch mladších," prohlásil stařík.

 

Pokaždé, když se někdo z jejich velké rodiny ožení nebo vdá, vystaví mu příbuzní vlastní dům ve vesnici, kde většina z nich žije. Nedostatkem pracovní síly rozhodně netrpí a domky jsou to krásné, protože mnoho Pavlových potomků jsou stavitelé - jako on sám.

 

 

Místní školu navštěvuje 30 dětí, které jsou Semenjukovy krve. Jedna z Pavlových dcer uvedla, že všechny narozeniny nebo svatby jsou u nich velkou událostí. "Vaříme obrovské množství jídla, ženy si vždycky pomáhají," popsala Vira Semenjuková.

epa TN.cz