Mládě tučňáka

V pražské zoo se narodil malý tučňák Humboldtův, zatím se schovává

Malý tučňák se narodil v pražské zoo - 3
Zdroj: Zoo Praha, -ph-
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
13.11. 2019 12:18
Téma:

Pavilon tučňáků přivítal nového obyvatele 18. října, kdy se přímo před svými rodiči vylíhl tučňák Humboldtův. Nyní maličký váží 406 gramů a rodiče se o něj vzorně starají.

Jestli se Kuličkovi z pražského odchovu a Plzeňačce vylíhl kluk nebo tučňáčí slečna, zatím nelze určit. Pražská zoo bude mít jasno až za pár měsíců díky rozboru DNA z peří nebo krve. Zatím nový přírůstek nemá jméno.

 

 

Malý tučňák je prozatím v bezpečí hnízdní nory, kde mu nic nehrozí od ostatních členů kolonie. Na první výlety mezi ostatní tučňáky se může těšit nejdřív za dva měsíce. Nejprve se bude pohybovat ve vnitřní expozici, později i ve venkovním výběhu.

 

Jakmile se řádně sžije s prostředím, dají chovatelé mládě na zhruba dva týdny do zvláštní místnosti, kde ho budou učit se nechat krmit rybami z jejich rukou. "Tato dovednost je důležitá proto, aby měli chovatelé přehled o tom, kolik si který tučňák vzal za den ryb. A v případě, že by některý pták potřeboval dostat léky nebo vitamíny, může mu je chovatel podat ukryté v rybě," vysvětluje na facebooku Zoo Praha.

 

 

Malý tučňák je miláčkem sociálních sítí. "Krásný bobeček. Přeji hodně zdravíčka a krásný život v Zoo Praha. Zároveň Zoo Praha veliká gratulace k dalšímu přírůstku," přeje jeden z přispěvatelů. "Tedy, ten se povedl, krasavec," rozplývá se další.

 

GALERIE: Malý tučňák se narodil v pražské zoo

1
/
3
Zdroj: Zoo Praha, -ph-
Malý tučňák se narodil v pražské zoo - 1

TN.cz