Tragédie v Egyptě

Pavlína se přestěhovala do Hurghady! Mrtvou ji našli až po několika dnech

Pavlína Š.
Zdroj: Archiv rodiny
Téma:

Minulý týden zemřela v egyptské Hurghadě osmatřicetiletá Češka Pavlína Š. Její tělo našli bez známek života v apartmánu zřejmě až několik dní po smrti. Pozůstalá se nyní snaží zajistit přepravu Pavlínina těla do České republiky, chybí jí však potřebné finance.

Osmatřicetiletá Pavlína odcestovala do Egypta letos v červnu. V Hurghadě vlastnila apartmán, který jí před pár lety pořídil bývalý přítel. "Chtěla tam žít a najít si práci, do Česka se už neplánovala vrátit," popsala zdrcená Pavlínina sestra Dana pro TN.cz.

 

V polovině října ale našli Pavlínu bez známek života v jejím apartmánu. U jejího těla údajně ležely léky proti depresím. Sestra už obdržela výsledky pitvy, Pavlína se údajně rozhodla ukončit svůj život sama. "Selhalo jí srdce. Nevydrželo všechny ty prášky," popsala nešťastná Dana.

 

"V životě jí ublížilo opravdu hodně lidí," dodala Dana, podle které to mohl být jeden z důvodů, proč si mladá žena sáhla na život. "Můžeme potvrdit úmrtí české občanky v Egyptě. Zastupitelský úřad je v kontaktu s její rodinou, které poskytuje pomoc," uvedla na dotaz TN.cz bez bližších podrobností mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

 

 

 

Danu nyní čeká nelehký úkol – přepravit tělo milované sestry do České republiky. Pavlína ale údajně neměla žádné pojištění a pozůstalí nemají na přepravu těla potřebné finance. Její sestra tak založila sbírku a prosí veřejnost o pomoc. Repatriace těla bude stát 4500 euro (115 tisíc korun). "Moc všechny prosím o pomoc. Chci se se svojí sestrou naposledy rozloučit," zakončila Dana. Sbírku najdete ZDE.

TN.cz