Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2018 12:20
Neobvyklý druh

Pavouk s tváří mimozemšťana v Česku. Muž ho měl na kapotě auta

Pavouk vypadá jako mimozemšťan
Zdroj: zpravy@nova.cz, Profimedia.cz
Ilustrační foto

Klaun nebo mimozemšťan? Neobvyklý druh pavouka se objevil v Česku. Jedná se o běžníka, z rodu Heriaeus. Vyskytuje se převážně na Jižní Moravě a v České republice je tento druh běžný.

Neobvyklý pavouk překvapil diváky televize Nova, kterým se uvelebil na kapotě auta. Jeho zadeček připomíná klauna nebo mimozemšťana. "Na autě ho objevil manžel, když měnil brzdy. Byl menší, zelený a vypadal jako klaun," řekla portálu TN.cz čtenářka Romana Uchytilová. Pavouka spatřili v obci Dobročovice.

 

 

Běžník je druh pavouka z rodu Heriaeus. V České republice můžeme najít tři druhy tohoto pavouka. "U nás žijí tři druhy, jsou si podobné, tuším, že s nimi byly nějaké zmatky, bezpečně by se to dalo určit pouze pod mikroskopem. Nejspíše se vyskytují na jižní Moravě, jinde sporadicky," uvedl pro TN.cz Vlastimil Růžička z Entomologického ústavu Akademie věd ČR.

 

 

Pavouk vypadá jako mimozemšťan
Zdroj: zpravy@nova.cz, Romana Uchytilová

 

Běžník má většinou zelenou barvu a jeho zadeček je pokrytý hnědými skvrnami. U nás se vyskytuje běžník trávový, Melloteeův a smaragdový. Pro člověka není jedovatý.

reg TN.cz
Reklama