Zimní inspektor

"Pec pod Sněžkou zabaví všechny," chválí areál inspektor

Zimní inspektor televize Nova Jan Antonín Duchoslav navštívil další známé krkonošské středisko - Pec pod Sněžkou. V areálu najdete hned několik sjezdovek, které uspokojí začínající i zkušené lyžaře

Své hodnocení areálu začal u zbrusu nové čtyřsedačkové lanovky na Zahrádky, která doplňuje starý vlek. Pec pod Sněžkou, to je ale hlavně kopec Javor, přezdívaný také Labuť. Od lanovky na Zahrádky se k vlekům na Javor dostanete po spojnici U potoka.

 

"O něco výše v údolíčku je Smrk, kde mají funline. A samozřejmě Braunberg (Hnědá hora), kopec, na kterém jsem lyžařsky vyrůstal. To je krásná věc, kterou mám opravdu rád," popisuje skiareál Jan Antonín Duchoslav.

 

Zimní inspektor vyjel čtyřsedačkovou lanovkou na Hnědou horu (přezdívanou Braunberg). "Dneska je tady vysekaná nová černá sjezdovka," popisuje svůj oblíbený kopec Duchoslav. "Z rozhledny, která stojí na konečné lanovky, je krásný výhled na Sněžku a celou Pec. Bohužel tady občerstvení ani toaletu nenajdete," říká Duchoslav.

 

 

"Přemýšlíme, že bychom tam vybudovali nějaký sněžný bar. A samozřejmě budeme nuceni mít u toho baru i nějaké chemické toalety," řekl zimnímu inspektorovi Petr Vrzal, ze společnosti, která v Peci sjezdovky provozuje.

 

"Plány máme velké. Chceme na Javoru postavit novou šestisedačku s bublinou. V dolním objektu budou půjčovny, kasy, samozřejmě i bufet," popisuje Vrzal, jak by se skiareál měl v příštích letech změnit.

 

 

A jak skiareál, který nabízí čtyři modré, pět červených a jednu černou sjezdovku hodnotil Zimní inspektor? "Je to velmi tradiční krkonošské středisko. Po kopcích spousta krásných roubených chaloupek, kde najdete restaurace. Nádherné terény pro začínající lyžaře na Zahrádkách. Braunberg uspokojí i náročnější lyžaře. Na Javoru je večerní lyžování. Kopec není odkloněn ani na jednu nohu, prostě pořád jedete střídavě na pravé a na levé. Já mohu Pec vřele doporučit."
 

vbo TN.cz