přírodní detoxikace

Pečujte více o svá játra a zachraňte si život! Poradíme jak!

detoxikace 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Játra patří mezi orgány, bez kterých bychom nepřežili. Mají řadu důležitých funkcí, proto je potřeba se o ně dobře starat a zbavit je nečistot! Vyvarujete se tak řadě dalších nemocí!

V dnešním světě je spousta látek, které nepříznivě působí na náš organismus a orgány v těle. Ať jde o čistící přípravky, ze kterých vdechujeme nebezpečné výpary, nebo o pesticidy, které zůstávají na ovoci nebo zelenině.

 

Detoxikace těla od chemických a nezdravých látek je proto velmi důležitá. Existuje řada způsobů, jak tělo pročistit a zbavit orgány špatných látek, které se jinak v těle uchovávají po dlouhou dobu.

 

Velmi důležité je od toxinů zbavit játra. Detoxikují totiž krev od léků, alkoholu a dalších toxinů. Vytváří žluč potřebnou k trávení tuků, nebo ničí staré červené krvinky. Funkcí, kterými jsou pro naše tělo potřebné, je samozřejmě mnohem více.

 

Jak tedy tento důležitý orgán chránit? Přidejte do jídelníčku tyto potraviny:


Řepa a mrkev - tato zelenina pomáhá detoxikaci jater díky obsahu proteinů

Rajčata - rajčata kromě detoxikace jater chrání i před rakovinou prsu, kůže a plic

Grapefruit - kromě pozitivního vlivu na játra, je skvělý i pro obsah vitamínu C a antioxidanty, které zvyšují produkci detoxikačních enzymů a zvyšují přirozený čistící proces jater

Špenát - stejně jako předešlé potraviny, má vysoký obsah glutathionu, který pomáhá detoxikaci jater

 

 

Citrusové plody - obsahují vysoké množství vitamínu C, který pomáhá stimulovat játra a zároveň pomáhá přetvářet toxické látky na ty, které mohou být absorbovány vodou

Zelí - poskytuje detoxikační enzymy, které pomáhají vypláchnout toxiny

Kurkuma - pro játra je to nejoblíbenější koření, aktivně totiž očišťuje játra od karcinogenních toxinů

Vlašské ořechy - kromě glutathionu obsahují i omega-3 mastné kyseliny a aminokyseliny argininu, které podporují čistící akce

Avokádo - i tato potravina pomáhá vytvářet glutathion

Jablka - obsahují pektin, který je nezbytný na čištění a uvolnění toxinů ze zažívacího traktu. Jablka játrům ulehčují při čistícím procesu.

Růžičková kapusta - obsahuje látky, které nutí játra uvolňovat ochranné enzymy.

 

 

Česnek - obsahuje síru. Ta aktivuje jaterní enzymy, které čistí játra od toxinů

 

Čištění jater pomáhá také listová zelenina, pampelišky, chřest, zelený čaj nebo olivový olej. Naopak zatěžující pro játra a jejich detoxikaci jsou obiloviny obsahující lepek, jako je například pšenice. Je proto dobré nahradit tyto obiloviny alternativou, kterou je například proso nebo pohanka.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mis TN.cz