nepravomocný verdikt

Pedofil dostal 6 let za mřížemi! Měl zneužít i svou malou dceru

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 22.8. 2019 20:33
Téma:

Šest let vězení za sexuální zneužívání - to je zatím nepravomocný verdikt, který si ve čtvrtek u Krajského soudu ve Zlíně vyslechl třiačtyřicetiletý muž. Podle vyšetřovatelů měl ubližovat třem mladým dívkám. Jednou z nich je jeho dcera, kterou měl pohlavně zneužívat několik let.

Obžalovaný ve čtvrtek přišel k soudu v naprostém klidu. A stejně tak si vyslechl i rozsudek - šest let vězení. "Ne, ne, ne, nebudu se vyjadřovat, nezlobte se," reagoval na dotaz reportéra TN.cz. Když soud s tímto mužem, který trpí heterosexuální pedofilií, koncem května začínal, musela soudkyně vyloučit veřejnost. U soudu totiž zaznělo hodně detailů intimností, které měl s malými děvčaty provádět.

 

Jednou z jeho obětí byla i jeho dcera. Když začal, byly jí teprve tři roky! Další dvě dívky byly její kamarádky. "Různé sexuální praktiky, které k uspokojení svého pohlavního pudu s těmito prováděl," řekl státní zástupce Martin Malůš.

 

 

"Své trestné činnosti upřímně nelituje, stále se snaží omluvit nějak své jednání, nemá náhled na svoji poruchu osobnosti," řekla předsedkyně senátu Iveta Šperlichová. Časem měl obžalovaný přidat i focení nahých dívek - třeba na zahradě u bazénu, jindy když spaly. Holčičky o tom leckdy neměly ani tušení. Fotit je měl i v nejrůznějších vyzývavých polohách, nejspíš to braly jako hru.

 

"Vyčkáme písemné vyhotovení rozsudku, rozsudek bereme na vědomí," řekl obhájce Pavel Fišer. Na roky trvající zneužívání se mělo přijít až v okamžiku, kdy se jedna z děvčat svěřila rodičům. Do té doby mlčela a nechtěla nic říct - prý proto, že měla strach.
 

Související témata:
mik TN.cz