Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Lidská hyena

Pejsek čekal na svou smrt. Někdo ho přivázal ke stromu drátem!

Uvázaný pes v lese - 2
Zdroj: Policie SR, Mestská polícia Handlová

Otřesný nález čekal na náhodného kolemjdoucího v lese nad slovenským městem Handlová v Trenčínském kraji. Narazil totiž na pejska přivázaného drátem ke stromu. Jeho majitel je podle městské polciie v zahraničí. Starat se tak o něj měl někdo jiný.

Bezbranného psa našel v lese nad zahrádkářskou kolonií všímavý občan. Nebýt jeho nálezu, zvíře by beze sporu zahynulo. Někdo ho totiž přivázal drátem ke stromu. S největší pravděpodobností se ho chtěl zbavit.

 

Strážníci městské policie proto okamžitě vyjeli na místo. V lese narazili na mladého pejska, který měl drát omotaný kolem krku. "Příslušníci městské policie psa odvázali a odvezli do psího útulku, kde mu byla podána potrava a voda," popsali strážníci na facebooku.

 

Ti se celou věcí začali zabývat. Majitel psa je však údajně v zahraničí, o zvíře se tak měl staral někdo jiný. "Vše je ve stádiu objasňování. Proto se k této skutečnosti nebudeme dále vyjadřovat," řekla podle portálu TVNoviny.sk mluvčí Městské policie Handlová Lucie Chudá. 

 

 

Na sociální síti se téměř okamžitě objevilo mnoho naštvaných komentářů. "Ten, kdo to udělal, není člověk. Je to obyčejný lidský odpad. Naštěstí boží mlýny melou pomalu, ale jistě," napsala rozčílená Miroslava.

 

"Tohle už není normální. Každý den uvázaný pes v lese nebo vyhozený z auta. Člověk, nejhorší tvor na téhle planetě," dodává paní Jana. Mnoho diskutujících však nešlo daleko ani pro peprnější slova.

 

 

Strážníci je proto poprosili, aby se vyjadřovali slušně. "Jsme rádi, že sdílíte náš názor, že takové činy musí být co nejpřísněji potrestány. Chceme vás ale poprosit, abyste se zdrželi vulgarismů," přidali na facebook.

pan TN.cz